10 En iyi Amazon Prime Filmi

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

10 En iyi Amazon Prime Filmi

 

Amazon ‘un VOD platformu Amazon Prime filmlerinden izlenmesi gereken 10 En iyi filmi listelenmektedir. Kısa kısa filmler hakkında bilgiler ayrıca fragmanları da bulabilirsiniz. Böylece izlenmeye değer olup olmadığına kolayca karar verebilirsiniz.

  1. The Big Sick
  2. Cold War
  3. The Handmaiden
  4. Landline
  5. Love & Friendship
  6. Paterson
  7. Selah and the Spades
  8. 7500
  9. Suspiria
  10. The Vast of Night
10 En iyi Amazon Prime Filmi
10 En iyi Amazon Prime Filmi

The Big Sick – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Gerçek bir hikayeyi konu alan film, Pakistanlı erkek ile Amerikalı kadının ilişkisi başlar. Pakistanlı erkeğin ailesi bir muhafazakârdır ve geleneksel olarak Pakistanlı bir kadın ile evlilik yapması konusunda diretirler. Durumu idare etmeye çalışan karakter daha sonra sevdiği kadının aninden hastalanması sonucu daha da zor bir sürece girer.

Komedyen Kumail Nanjiani ve yazar Emily V. Gordon kendi gerçek hikayesini kaleme aldığı filmde kadını canlandıran Zoe Kazan son derece başarılı performansları ile göz dolduruyorlar. İzlerken hikayenin içindeki karakterlerde biri gibi hissetmemeniz içte bile değil.

 

 

Cold War -10 En iyi Amazon Prime Filmi

Polonyalı film yapımcısı Pawel Pawlikowski siyah-beyaz romantik drama filmi olan “Cold War” ‘u kendi ailesinin gerçek hikayesinden ilham almış. İsmindeki gibi soğuk savaş döneminde müzisyen Wiktor (Tomasz Kot) and Irena (Joanna Kulig) arasında iki farklı şehir ve farklı uyruktan iki insan arasında geçen ilişkiyi konu alıyor. Soğuk savaştaki politikaların ilişkilerine etkilerini izleyeceksiniz.

Bol ödüllü filmi siyah-beyaz oluşunden etkilenmeden şans vermeniz yerinde bir karar olacaktır.

 

The Handmaiden -10 En iyi Amazon Prime Filmi

Koreli aktör Park Chan-wook, Galli yazar Sarah Waters’ın bir romanını, The Handmaiden ‘a uyarlayarak sömürge dönemi Kore’sine yansıtıyor. Ayrıntılı komplo, Japonların Kore’yi işgalinin arka planında yer alan birden fazla bükülme, tersine çevirme ve ihanet içerir. Bir varis ve bir hırsız, birbirlerine karşı ve birbirleriyle işbirliği içinde birden fazla örtüşen şemaya katılırken aşık olurlar.
Park, toplum tarafından atılan ve gözden kaçan iki kadın için muzaffer bir intikam hikayesi ile görkemli bir erotik gerilim sunuyor.

 

 

Landline – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Yönetmen Gillian Robespierre ve yıldız Jenny Slate, 1990’larda New York’ta Yahudi bir aile üyelerinin romantik hikayesini konu alan bir komedi filmi yapar.
Slate ve Abby Quinn’in canlandırdığı karakterler arasında tatlı, kardeşçe bir bağ var.
Edie Falco ve John Turturro, komik ve ilgili çok nesilli bir hikaye için ebeveynlerin rollerine karmaşıklık getiriyor.

 

 

Love & Friendship – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Senarist-yönetmen Whit Stillman, daha az bilinen ilk Jane Austen romanını esprili dolu hoş bir komediye dönüştürüyor.
Love &Friendship, Kate Beckinsale’i en iyi performanslarından birinde, dünyada yol almak için çılgınların ve akrabaların cömertliğine güvenmesi gereken bir dul olan Lady Susan Vernon olarak canlandırıyor. Lady Susan, Regency toplumunun katı kurallarını kendi avantajına ve zevkine göre manipüle ederken izlemek için aldatıcı, küçümseyici ve büyüleyicidir.

 

 

Paterson – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Usta bağımsız film yapımcısı Jim Jarmusch tarafından sunuluyor.  Kasaba gibi, ana karakterin (Adam Driver) adı da Paterson’dır. Karakter, şairin ruhuna (ve yeteneğine) sahip bir şehir otobüsü şoförüdür. Film, Paterson’ın hayatının bir haftasını konu alır. Yolcularını ve bu esnada , bazı şiirler bestelerken ve karısıyla (Golshifteh Farahani) zaman geçirmesini anlatıyor. Hayattaki basit şeyleri takdir etmekten mutlu olan bir adamın hikayesidir.

 

 

Selah and the Spades -10 En iyi Amazon Prime Filmi

Senarist ve yönetmen Tayarisha Poe ve başrolde Lovie Simone rol aldığı etkili performs ile göz dolduran filmidir. Selah adındaki karakter zengin ailenin kızı olarak özel okulun popüler kızıdır.  Zenginliği yer altı işleri içerse de onu derdi tamamen gösteriştir.

 

 

7500 – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Joseph Gordon-Levitt, Berlin’den Paris’e giden bir uçağın kaçırılmasını konu alan filmin ana karakteridir. Uçak kaçırma olayıyla mücadele eden bir havayolu pilotu canlandıran gerilim filmidir. Filmin büyük çoğunluğu, bir grup teröristin uçağı ele geçirdikten sonra birinci subay Tobias Ellis’in (Gordon-Levitt) sıkıştığı uçağın kokpitinde geçiyor. Gordon-Levitt ve senarist-yönetmen Patrick Vollrath, küçük, kapalı bir alanda sadece tek bir karakterle belirsizlik ve heyecan yaratıyor. Heyecanla izleyebileceğiniz bir filmdir.

 

 

Suspiria

İtalyan yönetmen Luca Guadagnino (Call Me by Your Name), Dario Argento’nun korku klasiği Suspiria’yı yeniden çevrimiyle başka bir İtalyan ustanın çalışmalarını üstleniyor.
Orijinal film gerçeküstü ve empresyonisttir. Guadagnino bu tarzı daha da zorlar. Alman dans akademisine katılan Amerikalı bir dansçı (Dakota Johnson) hakkındaki hikayesini konu alır.

 

 

The Vast of Night – 10 En iyi Amazon Prime Filmi

Az bütçe ile çekilmiş mekanı dar olan bir film. Ancak kalitesi ve oyunculuklar buna ters orantılıdır. 1950 New Mexico ‘da Radyo DJ ile Santral operatörü arasında geçen diyaloglarla ,atışmalarla farklı noktalara ulaşan bir filmdir. Standart konulardan sıkıldıysanız denemenizde fayda var.

Yönetmen : Andrew Patterson , Oyuncular ; Santral operatörü rolüyle Fay (Sierra McCormick) ve radyo DJ’i Everett (Jake Horowitz).

 

 

Siz de önerilerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Amazon Prime Gaming de Hangi Oyunlar var ?

Amazon Halo Sadece Fitness Band mı ?

Amazon Ring Güvenlik için Drone

 

Amazon.com.tr: Amazon Prime

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.