Amazon Ring Güvenlik için Drone

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Amazon Ring Güvenlik için Drone

 

Amazon Ring , güvenlik için Drone kullanımın yeni ismi olarak evlere ve iş yerlerine gelecek. Güvenlik hiç bir zaman taviz veremeyeceğimiz ihtiyaçlarımızdandır. Drone ise hayatımıza hızla dahil olan kimilerine göre yetişkin oyuncağı kimilerine göre ise yeni ekmek teknesidir. Güvenlik ve Drone ‘u bir araya getiren ise Amazon Ring ‘tir.

Şirketin projesinde hedef kitle ev kullanıcısı ancak ürün ve yapabilecekleri incelendiğinde kullanım alanları genişleyebileceği çok açık. Muhtemelen ilgi ve talebe göre ürün geliştirilerek arz sağlanacaktır. Her başarılı ürün ve projeye olduğu gibi hemen alternatif bir rakip bir adım ilerde köşede bekleyecektir. Her zamanki gibi rekabet iyidir.

 

Amazon Ring Güvenlik için Drone

Amazon Ring Güvenlik için Drone
Amazon Ring Güvenlik için Drone

 

Amazon Ring

Evin içinde sağ sola uçup anlık görüntü paylaşımı yapacak. Otomatik olarak uçacak bu kameranın kontrol noktalarını Ring Alarm ile önceden siz belirleyeceksiniz. O da otomatik olarak belirlediğiniz noktalara uçuşlar gerçekleştirerek özel ev güvenlik hizmeti sunmuş olacak.

Görüntüsü ile küçük drone ‘ları hatırlatan ürün oldukça hafif ve yüksek çözünürlüklü kameraya sahip. Teknik özelliklerini Amazon paylaştığında daha detaylı inceleyerek paylaşırım.

Sadece Ring Alarm ile daha önceden etiketlenen bölgelere uçup görüntü yayını yapmıyor. Hareket algılama sensörleri ile hareketin olduğu yere otomatik olarak uçup canlı yayın paylaşıyor. Cep telefonu veya tabletinizden dilediğiniz yerden anlık bildirim alıp izleyebileceksiniz.

Amazon Ring Ne Kadar Gürültü Yapıyor ?

Teknik detayları henüz yayınlanmamış olmasına belirtildiği üzere ,özellikle diğer bilinen drone ‘lar gibi çalışırken görüntülü değil. Boyutlarına ve pervane küçüklüklerine bakıldığında da sivri sinek sesinden fazla olacağı kesin gözüküyor.  Evde yokken gürültü sizi değil ancak komşunuzu rahatsız edebilir. Diğer taraftan evdeyken de kullanılacak ve günlük hayatınız içinde sabit ses rahatsız edici olabilir.

Amazon Ring Güvenlik için Drone
Amazon Ring Güvenlik için Drone

 

Amazon Ring Nasıl Şarj Oluyor ne kadar uçabiliyor ?

Ürün pili bittiğinde gidip enerji istasyonunda kendini şarj edecek. Hatta rutin görevi dışında ve hareket algılanmadığı sürece havada değil , şarj istasyonunda sabit kalacak. Henüz teknik detaylar açıklanmadığını hatırlatalım.

Amazon Ring Kişisel Verileri Nasıl Koruyacak ? Polis ile işbirliği olacak mı ?

Özel kriptolama algoritması ile sadece görüntüleri tanımlı kullanıcı ve kullanıcılarla paylaşacak. Ürün aynı zamanda Polis ile işbirliğinde bulunup gerektiğinde kullanıcı insiyatifinde görüntü paylaşabileceği bildiriliyor. Bahsi geçen tüm durum şuan sadece Amerika için geçerlidir.

Amazon Ring Ne Zaman Çıkıyor  ?

Amazon ‘un ilgili birimi tarafından paylaşıldığı üzere 2021 yılı içinde tüm teknik özellikleri ile tanıtılacak ve satışa çıkacak.

Amazon Ring Satış Fiyatı ?

Satış fiyatının 250 USD olması bekleniyor. Sadece bu rakam ile kalmayacaktır. Ek aksesuar ve bulut depolama alanı hizmeti de aylık abonelik ile satışa çıkacağını tahmin ediyorum.

 

Not: Amazon Ring , sadece güvenlik için kullanılan mini Drone ismi değildir. Aynı zamanda araç içi güvenlik kamerası ve sensörünün de yer aldığı  posta kutusu sensörü dahil güvenlik paketinin ismidir.

Amazon Ring Web Sayfası

 

Amazon Ring ile ilgili haberleri takip etmeye devam edeceğim. Siz de tabii ki beni takip etmeye devam edin.

Amazon Ring Güvenlik için Drone başlıklı yazıyı şimdi değerlendir !

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.