Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man Oyunu

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man Oyunu

 

Pizza Hut , Amerika ‘da farklı bir projeyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Arcade oyun severlerin çok yakından bildiği Pac -Man , günümüz teknolojisi ile Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man oyunu olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Peki AR Nedir ?

AR Nedir ?

Arttırılmış Gerçeklik olarak Türkçe’ye çevrilmiş Augemented Reality, özetle gerçek görüntü, ses ile dijitalin birleşimi olarak düşünebiliriz. Akıllı telefon , tabletlerin nesneleri tanıması ve dijital olarak oluşturulmuş nesnelerin birleşimi , üst üste oturtturulmasıdır. Gerçek cisme cihazınızın kamerasını çevirdiğiniz dijital olarak nesneyi sanki anlık olarak o ortaydaymış gibi çeşitli hareket ve görsel üzerinde değişim yapılabilir.

Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man
Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man

Pizza Hut kutusundaki AR PAC-MAN

Kutu üzerine Pac-Man oyunun ekranı çizim halinde dururken akıllı cihazını kullandığınızda oyunu telefonunuzdan oynamaya başlıyorsunuz.  Bu eğlenceli proje ile bol bol reklam yerine daha tüketiciyi düşünen eğlenceli bir değerlendirme olmuş. Hemen belirtelim, ülkemizde henüz böyle bir uygulama yok. Umarız, biz de bu imkanlardan farklı marka ve ürünlerde olsa da deneyimle şansıma sahip oluruz.

Her sipariş verilen pizza kutusu böyle değil. Amerika’da bunun için 10 USD ‘lik “Tastemaker” pizza sipariş vermeniz gerekiyor. 30 sn ‘lik oyunda en yüksek skoru elde eden twitter ‘da yayınlanıyor.

Bu kampanya ile satışlarından yukarı yönlü bir iveme kazandırmayı düşünen marka , şimdiden bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %8 ‘lik fark elde etmiş bile.

Rekabetin olduğu her pazarda farklılık yaratmak her zaman kazandırır diyerek görseli izlemenizi önerelim.

Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man
Pizza Hut kutusunda AR Pac-Man

PizzaHut Pac-Man – The WebAR Edition (hutarcade.com)

 

https://youtu.be/45ua4JWfUEk

 

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.