Kairos Dolandırıcılığı hakkında muhakkak okumalısınız.

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kairos Dolandırıcılığı hakkında muhakkak okumalısınız.

 

Kairos Dolandırıcılığı ;

Kairos ‘un öncelikle ne olduğundan bahsedelim. İnternete bağlı bir bilgisayarınız ile giriş paketine doğru orantılı günlük para kazanacağınızı vaad eden win-win (kazan-kazan) üzerine kurulmuş bir saadet zinciri olarak düşünebiliriz. Kairos ‘a katılmak için ihtiyacınız olan sadece bilgisayar ve internettir.

İnternet bağlantı hızı konusunda da keskin limitler de mevcut değil.
Tek koşul günün belli saatlerinde bilgisayarınızı internete bağlı bırakıp ilgili ara yüz programı çalıştırmanızdır. Arka planda neler dönüyor haberiniz bile yok.

 

Kairos Dolandırıcılığı hakkında
Kairos Dolandırıcılığı hakkında

Unutmayın ki , internetinizi arkadaşlarınız ve komşularınız ile bile paylaşmak risktir.
Bu riski de kaybolan kimliğinizi sizinle alakası olmayan herhangi bir suç mahallinde bulunması gibi bir durumdur.
İnternet bağlantınızı kullanarak ne yapıldığını bilemezsiniz. Bilemediğiniz gibi kendi gizlilikleri için sizin kimliğinizi yani ip numaranızı kullanmaktadırlar.
Bu mantık çerçevesinde Kairos gibi gruba dahil olup bundan zarar görmemeyi beklemek sizce ne kadar iyi niyet olur ?

 

Kairos Dolandırıcılığı hakkında
Kairos Dolandırıcılığı hakkında

 

Kairos Planet veya Kairos Teknoloji ‘nin sistemi de tamamen yeni üyelik üzerine dönmektedir.
Siz başlangıç paketi ile üye olup altınıza üyeler kazandırmanız gerekiyor. Sizin üyelik bedeli olarak ödediğiniz rakamı geri alabilesiniz.
Ne kadar çok yeni üye o kadar çok nakit para ve piramidin tamamının para kazanmasıdır.
Bu piramit nasıl dağılır biliyor musunuz ? Yeni üyeler ve nakit girişi durduğu zaman.

Kairos üye giriş paket ve fiyatlandırması

Kairos Dolandırıcılığı hakkında
Kairos Dolandırıcılığı hakkında

 

Kairos Dolandırıcılığı hakkında
Kairos Dolandırıcılığı hakkında

Maalesef ki ekonomik nedenlerden dolayı hepimiz ek gelirimiz olsun isteriz. Bu yöntemlerle insanların yumuşak karnını da gayet güzel okşamaktadırlar.

Aşağıdaki metin Bakanlığın yayınlamış olduğu resmi basın açıklamasıdır. Lütfen  tamamını okuyunuz ! 

Anketimize katılmayı lütfen unutmayın. 

[polldaddy poll=9698960]

 

Karios Planet (Teknoloji) Hakkında Basın Açıklaması 

Bakanlığımıza son dönemde ulaşan başvurulara istinaden Kairos Teknoloji ya da Kairos Planet unvanlarıyla ifade edilen sistemin merkez adresinin İngiltere olduğu, ülkemizde şube, acente, bayi, ortaklık vb. adlarla herhangi bir temsilciliğinin bulunmadığı, bununla birlikte sosyal medya ve internet ortamı başta olmak üzere değişik iletişim platformlarında kendilerini şirketin Türkiye distribütörü ya da temsilcisi olarak tanıtan çok sayıda kişinin bulunduğunun tespit edildiği ve söz konusu sistemi ülkemizde başlatan, yayan ve ticari amaçlarla destekleyenlerin faaliyetlerinin Bakanlığımızca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmek üzere denetim programına alındığı 15/07/2016 tarihli Bakanlığımız duyurusunda ifade edilmiştir.

Bu kapsamda Bakanlığımız Müfettişlerince 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Türkiye’de Kairos Technologies Limited Şirketine ait satış sisteminin tanıtımını yaptığı, yaydığı ve yeni üyelerin sisteme dahil edilmesini sağladığı tespit edilebilenler nezdinde gerçekleştirilen denetim neticesinde hazırlanan Raporda;

Şirketin satış sisteminde, sisteme yeni üyeleri kazandırmanın ödülünün, kira gelirinden çok daha yüksek bir seviyede tutulduğu ve üyelerin, satın aldığı ürün paketlerinden kira geliri elde etmekten çok sisteme yeni üyeler kazandırma yönünde dolaylı olarak teşvik edildiği, bu yönüyle de üye genişlemesine dayalı, sisteme daha önce dâhil olanların daha çok kazanç elde ettikleri, sistemin alt kollarında yer alan üyelerden elde edilen gelirlerin sistemin üst basamaklarında yer alan üyelere aktarıldığı, kariyer ilerlemelerinin sağlanabilmesini diğer üyelerin de belli koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemi şeklinde oluşturulmuş tipik piramit sistem özelliklerinin bulunduğu tespit edilmiştir.

Söz konusu tespite ilişkin olarak ilgililer hakkında 6502 sayılı Kanunun 77 nci maddesinin onyedinci fıkrasında yer alan; “Bu Kanunun 80 inci maddesine aykırı olarak piramit satış sistemini başlatan, düzenleyen veya toplantı, elektronik posta veya diğer birçok kimsenin de katılımını sağlamaya elverişli yöntemlerle yayan veya böyle bir sistemin diğer bir şekilde yayılmasını ticari amaçlarla destekleyenler hakkında 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.” hükmü uyarınca ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Londra’da ‘Kairos’u kurdular Türkiye’de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar – Son Dakika Ekonomi Haberleri (hurriyet.com.tr)

100 bin üyeli saadet zinciri savcılıkta | Güncel Haberleri (bloomberght.com)

Starbucks Giftcard Sahte WhatsApp mesajı

Sahte E-Devlet duyurusuna Dikkat !

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.