iCloud’dan Google Photos’a Kopyala

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

iCloud’dan Google Photos’a Kopyala

 

iOS ‘dan Android telefonlara geçmek artık eskisinden de kolay. iPhone yerine daha fazla ürün yelpazesine sahip Android akıllı telefonlardan size uyan bir modele düşünmeden geçin. Fotoğraflarım ne olacak , onları yedeklemekle uğraşamam diyorsanız artık bunu düşünmeyin. iCloud yedekli fotoğraflarınız Google ‘un bulut fotoğraf depolama platformuna kolayca transfer edilecek.

Neyse ki Apple, iCloud fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Fotoğraflara yerel olarak dışa aktarmanızı sağlayan bir araç sunarak bunu çok daha kolay hale getirdi.

iCloud'dan Google Photos'a Kopyala
iCloud’dan Google Photos’a Kopyala

iCloud’dan Google Photos ‘a Kopyalamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Google Fotoğraflar hesabınızda yeterli depolama alanına sahip olmak yüksek önem taşırken henüz yapmadıysanız Apple hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek de dahil olmak üzere bu sürecin birkaç ön koşulu vardır. Aktarım işlemini başlattıktan sonra, Apple tarafında talebin doğrulaması dahil ve veri aktarımı için 3 (üç) ile 8 (yedi) gün süre gereklidir. Ancak, işlem sırasında dosya ekler veya silerseniz, Apple, Google Fotoğraflara kopyalanmama ihtimali olduğunu bildirir. Bu nedenle tamamlandığında bunları manuel olarak eklemeniz / silmeniz gerekir.

iCloud’dan Google Photos’a Kopyalamanın Dezavantajı Var mı ?

Görüntüler albümlerinde yer alsa da videolar saklanmaz. Yalnızca bir dosyanın en son sürümü Google Fotoğraflara kopyalanır. Yinelenenler yer almaz.  Akıllı Albümler, Canlı Fotoğraflar ve fotoğraf akışı içeriği Google Fotoğraflara aktaramaz. Benzer şekilde, bazı meta veriler ve RAW dosyaları kopyalarken kaybolabilir. Son olarak, yinelenenler yalnızca bir kez görünür, bu da hedef klasörünüzde yer tasarrufunuza yardımcı olur. Google Fotoğraflara aktarıldıktan sonra, albümlerin ve videoların dosya adları “Copy of” ile başlar, bu konuda hassas iseniz isimleri düzenlemek zamanınız alacaktır.

Avustralya, Kanada, Avrupa Birliği, İzlanda, Liechtenstein, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde şuan bu hizmet kullanılabilir.
Fotoğraflarınızı aktarmak için privacy.apple.com gidin ve Verilerinizin bir kopyası için aktarı seçin.

iCloud’dan Google Photos ‘a Kopyalama Nasıl Yapılır ?

  1. Google Photos uygulamasını cihazınıza indirin.
  2. Yedekleme ve Eşleşmeyi açın. Fotoğraf depolama boyutunu seçin.
  3. Google Photos ‘un tüm verileri kopyalayıp yedeklemesinin tamamlanmasını bekleyin.
  4. Google Photos ‘u açıp tüm fotoğraflarınızı aktarılmış mı kontrol edin.
  5. Her ihtimale karşı iCloud Fotoğraflarınızı bilgisayarınıza indirin.
  6. iCloud Fotoğraflar eşleşmesini kapatın ve silin.

 

Cep telefonundan internet paylaşmanın en kolay yolu.

iCloud Dosyaları Nerde ?

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.