Cep telefonundan internet paylaşmanın en kolay yolu.

Bu yazı şimdiye kadar 3994kez okundu!

opengarden-diagram

Artık hemen her yerde internet bağlantısı wi-fi olarak var. İnternete bağımlılığımız gün geçtikçe daha da artıyor ve sanki şimdiye kadar hep internet varmış gibi , internet bağlantısız bilgisayar,tablet,telefon hiç ilgimizi çekmiyor.

Hal böyle olunca internet gerekliliği en üst seviyede. Daha önce bir yerde vakit geçirmek istediğimizde telefona sarılır ya sms yada arayarak bir arkadaşımızla muhabbet ederdik. Gazete,dergi okurduk. Şimdi en ufak boşlukta bile akıllı telefonlarımıza tabletlerimize sarılıyoruz.

Çevrenize bakarsanız artık sadece akıllı telefonlar yeterli gelmiyor ,yanında muhakkak bir de tablet yada taşınabilir bilgisayar oluyor. Bütün cihazlarınızda ayrı ayrı internet bağlantısı olması demek ciddi ciddi aylık masrafınızı arttırır. Hele ki Türkiye’de hala internet bağlantısı diğer ülkelere göre pahalıyken.

Özetle, en kolay interneti bilgisayarımızdan ,tabletimizden veya akıllı telefonumuzdan nasıl paylaşabiliriz ?

Her işletim sisteminde ve mobil işletim sisteminde farklı yöntemlerle ayarlar yaparak bu işlem yapılabilir. Size tavsiye edeceğim opengarden adlı uygulama bluetooth üzerinden zahmetsizce ,güvenli bir şekilde hem de mobil cihazınızın bataryasını daha tasarruflu kullanarak interneti tüm cihazlarlar paylaşmanıza imkan veriyor. Wifi üzerinden paylaşıma açılan internetiniz hem bataryanızı hızlı tüketir hem de şifre belirlemek gibi detaylar de  gereklidir.

Bu uygulama şimdilik sadece windows,mac os X, android işletim sistemlerini destekliyor. iOS yani ipad,iphone ve ipod touch kullananların biraz beklemesi gerekecek.

OpenGarden programını yükleyeceğiniz bilgisayar,tablet veya telefonun bluetooth’lu olması şart.

Bluetooth aracılığıyla bağlantı türlerini aşağıda da şemalarla görebilirsiniz.

En ilginç özelliklerden biri , ikinci ve üçüncü şemada göreceğiniz gibi sadece 3g veya 4g interneti değil wifi intetrneti de paylaşma imkanı sunuyor. Normalde şuan telefonunuzdan veya tabletinizde sadece birini terci edebilirsiniz. Wifi açık ise 3g veya 4g kullanılamaz. Wifi ‘nin çekmediği olmadığı yerde otomatik 3g veya 4g bağlantınız aktiv  ise geçiş yaparak internet bağlantısı sağlanır. Programda her ikisi de aktif olup aynı anda iki kaynakdan internet desteği ile hız kazanabilirsiniz. Tabii ki bu durum sizin batarya tüketiminizi etkiler.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Cep telefonundan internet paylaşmanın en kolay yolu. | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Diğer taraftan çoklu yolu desteklemesi aynı şuan olduğu gibi hangi bağlantı mümkünse onu paylaşıma açtığınız cihaz ile otomatik paylaşır. Duruma göre de değişikliği otomatik yapar ve siz hissetmeden internette gezinmeye devam edebilirsiniz.

OG-schemes-connect-225x300

 

OG-schemes-chanbond-215x300 OG-schemes-autopath-225x300 OG-schemes-multihop-207x300

 

 

OpenGarden’ın bi kere kurulması yeterli olacaktır. Otomatik olarak mevcut internetinizi bluetooth vasıtasıyla eşleştirdiğiniz cihazlarla paylaşacaktır.

screenshotVPN
Android ekran görüntüsü

 

Laptop_screenshot2_198x298
Windows ekran görüntüsü

 

 

OG_Mac_screenshot_198x298
MAC OSX ekran görüntüsü

Kurmak için linkler ;

Android

Windows

Mac  OSX

https://opengarden.com/

 

 

Bu yazı şimdiye kadar 3994kez okundu!

Henüz Değerlendirilmemiş

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.