PS4 Update 8.50 ile Ne Değişiyor ?

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

PS4 Update 8.50 ile Ne Değişiyor ?

 

PS4 Update 8.50 ile Neler değişiyor ? Her güncelleme ile yeni özelliklerin gelmesine alışkınız. Genelde yeni özellikler gelirken bazı özellikler iptal edilmez, iyileştirilir. Ancak PS4 için bu durum son 8.50 güncellemesi ile farklı sonuçlanıyor.

Mesaj Bildirimleri

Mesaj bildirimleri grup yada arkadaşlardan gelecek mesajların bildirimleri kapatabilir ,sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.
Ayarlar -> Seçenekler -> Bildirimler menüsünden bu işlemi yapabilirsiniz.

Kullanıcı Gizliliği

Artık diğerleri sizin hangi oynadığınız oyunu göremeyecek. Dilerseniz oynadığınız oyun bilgisini gizleyebilirsiniz.

Oyun Oturum Talebi

Oyun oturumu ayrıntıları ekranında, artık oturum liderinin oyun oturumuna katılmasını istemek için Katılma İsteği düğmesini kullanabilirsiniz.
Oturum lideri daha sonra size oyun oturumuna katılmanız için bir davet gönderebilir.

Topluluk

Artık Topluluk özelliği artık kullanılmayacak. İyileştirmeler ile beraber iptal edilen özellik işte budur. Ne kadar aktif kullanılıyor , bu durumdan kaç kişi
rahatsız olacak ilerleyen günlerde sosyal medya üzerinden tepkilerden anlaşılır.

 

Ürün yazılımı güncellemeleri teknolojinin sessiz destekçileridir. Telefonlar, tablet, bilgisayar, konsollar, ve daha fazlası güncel uygulamalarından yararlanır. PS4, Sony’nin en gelişmiş sistemi olmamasına rağmen, dev bir kullanıcı kitlesine sahip. Sony, PS5’i daha hızlı seri üretene ve dağıtana kadar (dünya tekrar açıldıktan sonra), PS4 büyük olasılıkla birçok hayranın kullandığı birincil sistem olmaya devam edecektir.

Sony, PS5’in Kasım 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen PS4’ü güncel tutması markaya güveni tazeliyor. Özellikle PS5 ile ilk kez bir önceki versiyona ait oyunları desteklemeye başlaması oldukça beğenildi. Oyuncuların PS4 ‘den PS5 ‘e geçişlerini hızlandırabilecek bir konudur. Türkiye koşullarında PS5 ile PS4 ‘e aynı anda sahip olma oranı oldukça düşüktür. Keza PS3 ‘den PS4 ‘e geçerken özellikle dijital satın almalar (PS Store) kullanıcıyı zarara uğratmıştır. Bu durumdan mağdur olanların tercihi bluray diskleri satın almak olmuştur. Sonuçta ayrıca satılıp en azından değerlendirilebilir.

 

PS4 Update 8.50 ile Ne Değişiyor ?
PS4 Update 8.50 ile Ne Değişiyor ?

 

PS5 Dualsense ile PS4 Dualshock kıyaslama

PS4 mi, XBOX ONE hangisi ? Toplam 304.548 Oylamaya göre…

PS4 Blog

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.