Telefon rehberi nasıl yedeklenir ? (3 yöntem)

Read ın your language

Telefon rehberi nasıl yedeklenir
Telefon rehberi nasıl yedeklenir

Bu yazı şimdiye kadar 2274kez okundu!

Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?

(3 yöntem)

Telefon rehberi, hangi telefon kullanırsanız kullanın hepimiz için en önemli olan nokta telefon rehberini ve fotoğrafları yedeklemektir. Fotoğrafları bilgisayarınıza kopyala -yapıştır metodu ile yedekleyebiliyorsunuz. Rehberinizi yedeklemek de kopyala – yapıştır kadar kolay.

Gmail hesabınız yok ise öncelike gmail hesabı açmalısınız.

.ads in wordpress

Yöntem – 1

Android rehberini dışa aktarma işlemini uygulayarak rehberinizi yedeklemeniz mümkün. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle rehberinizde Ayarlar, Kişiler, Kişileri Dışa Aktar/ İçe Aktar seçeneklerini sırasıyla takip edin. Elbette bu menüler telefonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterse de; Dışa Aktar/ İçe Aktar seçenekleri her akıllı telefonda mevcuttur.

Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?

Daha sonrasında Kişileri İçe Aktar/ Dışa Aktar seçeneğine tıklayın ve önünüze gelen seçenekleri inceleyin. Çoğunlukla ilk seçenek olan Cihaz Hafızasından Dışa Aktar seçeneğine dokunun. Bu işlem ile Sim Kart hariç cihazınızın hafızasından tüm kişileri dışa aktarabileceksiniz.

Dışa aktar seçeneği ile mevcut rehberinizi dışa aktarmayı seçtiğinizde ise dışa aktarma dosyasının Vcf uzantılı bir dosya şeklinde olması gerektiğine dikkat edin. Bu Vcf uzantılı dosya telefonunuza kaydedildiğinde; kişilerim dosyasını Cihaz belleğinden bularak USB kablo ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Son olarak aktardığınız dosyalarınızı dilerseniz Gmail hesabınıza yedekleyebilir ve istediğiniz zaman rehberinize rahatlıkla erişebilirsiniz.

Yöntem – 2

Gmail hesabınızın telefonunuzla senkronize olabilmesi için Gmail hesabınızı ayarlamalar aşamasında telefonunuza eklemeniz gerekmektedir. Bu işlem sonrası hesap bilgilerinizi girmeye başlayabilirsiniz. Bilgileriniz otomatik olarak senkronize olacaktır.

Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?

Yöntem – 3

İlk olarak Gmail hesabınızda Google Kişiler sayfasına gidip, ekle simgesine tıklayarak, tek tek rehberinizdeki kişilerin bilgilerini girebilir; en son ise kaydet tuşuyla kişilerinizi Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Ya da başka bir e-posta hesabına aktaracağınız kişileri öncelikle CSV ya da vCARD dosyası olarak indirebilir, depolama alanında yer açabilmek için ihtiyaç duymadığınız kişileri silebilirsiniz.

Bunun için ise öncelikle Gmail hesabından Google kişiler sayfasına gidin. Kişilerinizi seçmek için kişi adlarının yanındaki kutuları işaretleyin. Daha fazla butonundan dışa aktar butonuna tıklayın. Kişilerinizi yedeklemek için Google CSV‘yi seçin ve dosyalarınızı kaydetmek için dışa aktar kısmına basın.

Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?
Telefon rehberi nasıl yedeklenir ?

Bu yazı şimdiye kadar 2274kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.