Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı
Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı . Google Assistant, geçtiğimiz günlerdeki Google i/o 2017 ‘de yeni özellikleri tanıtıldı. Google i/O 2017 ‘den haberler başlıklı aşağıdaki yazıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://tayfuncatechnology.com/google-io-2017-den-haberler/

Yeni Google Assistanı , wired ekibi denemiş ve rakipleri Apple ‘ın Siri ‘si ve Amazon ‘un Alexa ‘sı ile kıyaslamışlar.

Çeşitli dil ve aksanlarla verilen komut ve sorulara sanal zeka olan asistanlar nasıl cevap veriyorlar ?

En başarılı Google Assistant olmuş. Video ‘yu izleyin.

[adsenseyu1]

SONUÇ ;

  • 8 kişi cihazları kendi vurgularıyla test etti.
  • Google Home, soruları tanımada en düşük hata oranına sahipti.
  • Google, Asistan’ın konuşma hatası oranı yüzde 5’in altındadır.

[adsenseyu2]

İnternet arama devi Google, AI (artificial intellegence) (sanal zeka) tabanlı sesli Yardımcısından gurur duyuyor ve asistanı bir yıl boyunca daha akıllıca büyüdü. Google I / O 2017’in açılış konuşmasında CEO’su Sundar Pichai, Asistan’ın konuşma hata oranına ilişkin etkileyici istatistiklerden bahsetti ve bu oran şimdi yüzde 5’in altında. Yardımcının ana vurgusu elbette bağlamsal dili tanıma yeteneğidir. Ancak farklı aksanları tanımaya gelince ne kadar iyi olur?

Google’ın sesli Yardımcısı, Apple’ın Siri ve Amazon’un Alexa’sı ile rekabet eder; diğer ikisi, en azından şu anki şekliyle, kapaklarında eski olanlara kıyasla çok daha fazla deneyime sahipler. Bu ses temelli AI’lerin farklı aksanları anlama konusunda ne kadar iyi çalıştığını bilmek için, kablolu cihazları 8 kişiyle “Benedikt Cumberbatch ne zaman doğdu?” Gibi bir dizi soru sorarak test etti. Kaç tane Siri, Alexa ve Google Home’un haklı olduklarını görmek için kendi vurgularında. Aksanlar Amerikan, İngiliz, İskoç, İrlandalı, Avustralya, Japonca, İtalyanca ve Almanca’dır.

[adsenseyu3]

Video, kasıtlı olarak, cihazların yakalayıp etkilenip etkilenmediğini görmek için kelimeleri ve isimleri bozuk telafuz halinde gösteriyor. Sonunda, Google Assistant, yalnızca İtalyan aksanını doğru bir şekilde tanımakta başarısız oldu; Alexa konuşma tanımada en kötü performansı gösterdi. Video, Google’ın Asistan’ın en az hatalı konuşmayı doğru bir şekilde algılayabileceğini iddia etmesini desteklemektedir. Asistan’ın artık Google Ana Sayfa’nda en fazla altı kişiyi tanıyabilmesinin nedenlerinden biri budur.

[adsenseyu4]

I / O 2017’deki Google, işlevselliği açısından Siri ve Alexa’ya daha yakın hale getiren bazı yeni Google Home özellikleri açıkladı. Bunlara takvim randevuları planlamak ve hatırlatıcılar oluşturmak, Evde ahizesiz görüşme yapmak ve Chromecast’li TV’lerdeki Asistanınızdan görsel yanıtlar eklemek de sayılabilir.

[adsenseyu5]

[adsenseyu6]

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.