Elektrikli Porsche EV

Read ın your language

elektrikli porsche
elektrikli porsche

Bu yazı şimdiye kadar 622kez okundu!

Elektrikli Porsche EV

elektrikli porsche
elektrikli porsche

Porsche, planlanan elektrikli ve hibrid otomobil yatırımlarının 7,4 milyar dolara, iki kat arttığını bu hafta başında duyurdu.

Stuttgart merkezli şirket, 5 Şubat Pazartesi günü yaptığı açıklamada, paranın önümüzdeki dört yıl içinde ilgili projelerde kullanacağı haberini duyurdu.

Porsche CEO’su Oliver Blume, elektrikli araç (EV) çalışmalarına büyük adımlar atarak yatırım yapma kararının “gelecek için önemli bir seyir belirlemek” olduğunu söyledi.

Maliyetlerle ilgili daha fazla ayrıntı sunan otomobil, çok beklenen, tamamen elektrikli Mission E otomobilinin varyantlarının geliştirilmesi için yaklaşık 620 milyon doların bir kenara bırakılacağını ve mevcut ürün yelpazesinin elektrifikasyon ve melezleşmesine 1 milyar dolardan fazla gideceğini belirtti.

Elektrikli otomobil öncülerinden TESLA ‘nın Model S ile 3.5 sn de 100 km/h hıza ulaşabilmesi ve hızlı şarj edilen batarya teknoloji ile 15 dk ‘lık şarj ile ortalama 400 km yol alabilmesi ciddi bir teknolojik gelişimdir. Bu da elektrikli arabaların geleceğinin çok uzak olmadığının göstergesidir.

Akü teknolojisi ilerledikçe, ilgili maliyetler düşerken, hükümetler fosil yakıtla çalışan araçların önümüzdeki yıllarda aşamalı olarak uzaklaştırılacağını ilan ederek, otomobil üreticilerinin %100 elektrikli otomobiller konusunda yatırımlarını üreticiler hızla çoğaltıp arttırıyor. FORD da bu markalar arasındır.

Bu yazı şimdiye kadar 622kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.