Sim kartınızı kaybettikten sonra ne olur ?

Bu yazı şimdiye kadar 589kez okundu!

Sim kartınızı kaybettikten sonra ne olur ?

Sim kartınızı kaybettikten sonra ne olur ? Sim Kartınızı farklı sebeplerden dolayı telefonunuzdan çıkartmanız gerekti ve sonrası malum artık yok. Evet, yeni teknoloji ile artık sim kartı kullanmak yada sim kartı kaybetmek , değiştirmek v.s. gibi dertlerimiz olmayacak. Sim kart yerine telefonlar içinde yer alacak özel alıcı-vericiler ile cihazların sabit sim kartları olacak diyebiliriz. Aslında fiziksel olarak bir sim kart cihazda olmayacak ancak bu teknolojinin detaylarına girmeden özet olarak tanımlamış olalım. Yeni teknoloji hakkında daha detaylı bilgi bir sonraki paylaşımlarda bulabileceksiniz.

Sim kartınızı kaybettikten sonra ne olur ? | Tayfunca Teknoloji

sim kartınızı kayıp ederseniz
sim kartınızı kayıp ettiniz ne olur

Sim kartınızı kaybettikten sonra ne olur ? | Tayfunca Teknoloji

Bütün telefon operatörlerinin yedek sim uygulaması mevcuttur. Örneğin Turkcell ‘de yedek sim çıkartma bedeli 30 TL ‘dir. Diğer operatörler için de benzer fiyatlandırma tarifesi olur. Hat sahibinin direkt olarak bir telekominikasyon operatörüne başvurması sonucu kullandığınız numara değişmeden yedek sim tarafınıza anında kullanıma hazır olarak sağlanır. Mevcut paketiniz ve kullanım haklarınızdan herhangi bir kayıp yaşamadan yedek sim – yeni sim ile tüm haklarınıza kaldığınız yerden devam ederek sahip olursunuz. Tabii konu burdan sonra başlıyor.

Eski Sim kartta kayıtlı numaralar yer almaz !

Daha önce sim kartınıza telefon numaraları yedeklediyseniz artık onlar olmayacak. Gerçi günümüz teknolojisinde çoğunlukla herkes telefonuna ve hatta eş zamanlı google hesabına yada iCloud hesabına eşleştirme yaparak otomatik olarak yedekleme yapmaktadır.