PSP ,PS Vita ve PS3 Store %100 Kapanacak

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

PSP ,PS Vita ve PS3 Store %100 Kapanacak

 

Playstation 30 Mart 2021 (bugün) resmen doğruladı. Bir süre önce paylaşılan haberde PSP , PS Vita , PS3 Store kapanacağını bildirmiştik ancak resmi doğrulama gelmemişti.
Resmi olarak gelen duyuru ile kapanış için resmi tarih belli oldu.

 

PS3 Store Ne zaman Kapanıyor ?
PSP ,PS Vita ve PS3 Store %100 Kapanacak

 

PS3 Store Ne Zaman Kapanıyor ?

Resmi açıklamaya göre 2 Temmuz 2021 tarihinde  PS3 oyun ve uygulama mağazası (store) kepenkleri indiriyor.

PSP Store Ne Zaman Kapanıyor ?

Taşınabilir oyun konsolunun ilk modellerinden olan PSP ‘nin de uygulama ve oyun satın alınabilen mağazası (store) 2 Temmuz 2021 tarihinde kapanıyor.

PS Vita Store Ne Zaman Kapanıyor ?

Sony markasının en güncel taşınabilir oyun konsolu PS Vita, için de yolun sonu göründü. PS Vita uygulama ve oyun mağazası (store) diğerlerine göre nerdeyse
1 ay sonra, kaçınılmaz sona ulaşacak ve 27 Ağustos 2021 tarihinde kapanacak.

PSP ,PS Vita ve PS3 Store Kapandıktan Sonra Ne Olacak ?

Bu konuya cevap , “Kullanıma Açık Olacak ve Kullanıma Kapalı Olacaklar ” olarak 2 başlık halinde veriliyor.

Kullanıma Açık Olacaklar ;

  • Daha önce satın alınmış oyun ve uygulamaları indirebilir veya tekrar indirip kullanabilirsiniz.
  • Daha önce satın alınmış video veya diğer içerikleri erişim açık olacak ve tekrar indirilebilecek.
  • Mevcut oyun kodunu veya Playstation Plus üyelik avantajlarını kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Playstation Plus üyeliği henüz sonlamamış kullanıcılar, kalan süreleri boyunca Playstation Plus imkanlarından faydalanabileceklerdir.

Kullanıma Kapalı Olacaklar;

  • PS3 , PSP , PS Vita oyun ve içerikleri belirtilen kapanış tarihleri itibaren satın alınamayacaktır.
  • Satın alınmış , indirilmiş yada tekrar indirilebilir oyunlar için oyun içi satın almak opsiyonu kullanılamayacaktır.
  • PSN Wallet (hesabınıza bağlı cüzdan) ‘ı kullanarak oyun satın alma, hediye etme gibi işlemleri yapamayacaksınız. Hesabınızda tanımlı tutar PS4 veya PS5 oyun ve içerikleri satın almasında kullanılmak üzere durmaya devam edecektir. Playstation Network (PSN) hesabınıza iade işlemleri yapılabilecek ve dilerseniz iadeleri PS4 ve PS5 oyun ve içeriklerinde kullanabileceksiniz.

Satın Alınmış veya Hesaba Eklenmiş PSP, PS Vita ve PS3 Store Oyun ve İçeriklere Nasıl Erişilir ?

PSP , PS Vita ve PS3 cihazınız üzerinden PSN -> İndirme Listesi (Download List) ‘de tüm içerikleriniz yer alacaktır.

PS4 veya PS5 Kullanmıyorum, PS3 Store (PSP ,PS Vita) İadelerim Ne Olacak ?

Sadece PS3, PS Vita veya PSP cihazlarında birini veya hepsini aktif kullanıyorsanız ve şu anda bir PS4 veya PS5’e sahip değilseniz,
PlayStation Store’un kapatılmasından sonra PSN cüzdanınızda kalan/kalacak paralara ne olacak?

PSN cüzdan paralarınız, PSN hesabınızda kalacaktır. Ancak cüzdan paralarınızı yalnızca Web, PlayStation App veya PS4 ve PS5 konsollarında, PlayStation Store ‘dan PS4 ve PS5 ürünleri satın almak için kullanabileceksiniz. Yalnızca bir PS3, PS Vita veya PSP cihazını aktif kullanıyorsanız, PS4 veya PS5 konsolu kullanmıyor ve kullanmayı planlamıyorsanız cüzdanınızda kalan tüm paraların iadesini isteyebilirsiniz.
Mağaza (store) kapanmadan önce cüzdanınıza yüklemeyi planlıyorsanız, son satın almalar için, yalnızca istediğiniz içeriği satın almak için gereken minimum miktara kadar ödeme yapmanızı öneririz. Bu yazıyı, böyle bir geri ödemenin nasıl talep edileceğiniz hakkında daha fazla ayrıntı ile güncelleyeceğiz. Takipte kalmak için Bültene kayıt olmayı unutmayın !

PS3 Store Kapanması ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

PlayStation Store’un kapatılmasının ardından çapraz satın alma yapılabilecek mi ve PS3, PS Vita ve PSP’de işlevsellik satın alabilecek mi?

Evet, Web ,PlayStation App veya PS4 ve PS5 konsollarında PlayStation Store üzerinden çapraz satın alma içeriği satın alabilecek ve hem PS4 sürümüne hem de PS3 / PS Vita / PSP sürümlerine erişebileceksiniz.

PlayStation Store’un kapatılması ve PS3, PS Vita ve PSP cihazlardaki satın alma işlevlerinin PlayStation Plus üyeliğim veya PlayStation Now aboneliğim üzerinde herhangi bir etkisi olacak mı?

Hayır, bunun kullanıcıların mevcut PlayStation Plus üyeliği veya PlayStation Now aboneliği üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Kalan abonelik sürelerince hizmetleri kullanmaya devam edebilirler.

PlayStation Store’un kapatılması ve PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında satın alma işlevlerinin PlayStation Plus üyeliğim aracılığıyla sahip olduğum oyunlar üzerinde herhangi bir etkisi olacak mı?

Hayır, hizmetin bir üyesi olarak kaldığınız sürece PlayStation Plus üzerinden talep edilen oyun oyunlarını yeniden indirip oynayabileceksiniz.

PlayStation Store ve satın alma işlevinin kapatılmasını takiben PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında kuponları kullanabilecek miyim?

PS3, PS Vita ve PSP için PlayStation Store kapandığında, bu  cihazlarda oyun ve PlayStation Plus kuponlarını kullanabilirsiniz. Bu cihazlar için diğer içerikleri satın alabileceksiniz. PlayStation Store kapandığında PSN cüzdan fonu kuponlarını (örneğin hediye kartları) PS3, PS Vita veya PSP cihazlarında kullanamazsınız ve bu cihazlar için uygulama,oyun veya diğer içerikleri satın alamazsınız.
PSN cüzdan paralarınız PSN hesabınızda kalacaktır, ancak cüzdan paralarınızı yalnızca Web, PlayStation App veya PS4 ve PS5 konsollarında PlayStation Store’dan PS4 ve PS5 ürünleri satın almak için kullanabileceksiniz.

PlayStation Store’un kapatılmasının ardından sahip olduğum video içeriğini indirebilecek ve PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında uygulama ve diğer içerikler satın alabilecek misiniz?

Evet, PlayStation Store’un kapatılmasının ardından sahip olduğunuz video içeriğini indirip yayınlayabilecek ve PS3, PS Vita ve PSP cihazlarında satın alabileceksiniz. Sahip olduğunuz video içeriği PS3, PS4 veya PS5’te Videolarım uygulaması aracılığıyla veya PlayStation Video uygulaması aracılığıyla mobil cihazlarda yayınlanabilir.

PS3 Store Kapanması ile ilgili Sorularınız ?

Important notice (playstation.com)

 

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 4 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.