Dijital imzalı email için Dijital kimlik al

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Dijital Kimlik

 
Dijital kimlik Microsoft Outlook 2010 kullanarak dijital olarak imzalanmış iletiler göndermenizi sağlar. Dijital sertifika da denen dijital kimlik, kimliğinizi kanıtlamanıza yardımcı olur ve iletilerle oynanmasının önlenmesine yardımcı olarak e-posta iletisinin özgünlüğünü korur. Daha fazla gizlilik için ayrıca iletileri şifreleyebilirsiniz.NOT   Dijital imza, özelleştirilebilir bir selamlama olan ileti imzasıyla aynı değildir. Dijital imza iletiye yalnızca asıl gönderenin sahip olduğu dijital imzadan gelen benzersiz bir kod ekler.

İleti göndermek için dijital kimlik alma

Bir sertifika yetkilisinden dijital kimlik almaDijital kimlik bağımsız bir sertifika yetkilisi tarafından verilir.
 1. Backstage görünümünü açmak için Dosya sekmesini tıklatın, sonra Seçenekler‘i tıklatın.
 2. Güven Merkezi sekmesinde, Microsoft Outlook Güven Merkezi‘nin altında Güven Merkezi Ayarları‘nı tıklatın.
 3. E-posta Güvenliği sekmesinde, Dijital Kimlikler (Sertifikalar) altında, Dijital Kimlik Al‘ı tıklatın.Kuruluşunuz farklı bir yordam gerektiren ilkeleri olabilir. Daha fazla bilgi için ağ yöneticisine başvurun.Web tarayıcınız açılır ve Microsoft Web sitesinde birkaç sertifika yetkilisini listeleyen bir Web sayfası görüntülenir. Kullanmak istediğiniz bir sertifika yetkilisini tıklatın ve dijital imza için kaydolmak üzere Web sayfasındaki yönergeleri izleyin. Ardından sertifika yetkilisi e-posta ile size bir dijital imza ve yönergeler gönderir.

 

Kullanılacak dijital kimliği belirtme

Birçok alanda hukuki önemi olan dijital imzanız için bir tane ve şifreleme için bir tane olmak üzere birden fazla dijital kimlik sahibi olmak isteyebilirsiniz.

 1. Backstage görünümünü açmak için Dosya sekmesini tıklatın, sonra Seçenekler‘i tıklatın.
 2. Güven Merkezi sekmesinde, Microsoft Outlook Güven Merkezi‘nin altında Güven Merkezi Ayarları‘nı tıklatın.
 3. E-posta Güvenliği sekmesinde, Şifreli e-posta altında, Ayarlar‘ı tıklatın.NOT   Bir dijital kimliğiniz varsa, dijital imzayı kullanmak için gereken ayarlar sizin için otomatik olarak yapılandırılır. Farklı bir dijital kimlik kullanmak istiyorsanız, bu yordamda kalan adımları izleyin.
 4. Güvenlik Ayarı Tercihleri altında, Yeni‘yi tıklatın.
 5. Güvenlik Ayarları Adı kutusuna bir ad girin.
 6. Şifreleme Biçimi listesinde, S/MIME öğesini tıklatın. Sertifikanızın türüne bağlı olarak bunun yerine Exchange Güvenliği seçebilirsiniz.
 7. İmzalama Sertifikası kutusunun yanında, Seç‘i tıklatın ve sonra dijital imzalama için geçerli bir sertifika seçin.NOT   Sertifikanın dijital imzalama ve şifreleme için olup olmadığını öğrenmek için Sertifika Seç iletişim kutusunda Sertifikayı Görüntüle‘yi tıklatın. Şifreli ileti gönderme için uygun bir sertifikada (örneğin, dijital imzalama), örneğin, “E-posta iletilerini korur” yazabilir.
 8. Yalnızca kuruluşunuz içinde e-posta gönderip almayacaksanız İmzalı iletilerle bu sertifikaları gönder onay kutusunu seçin.NOT   Seçtiğiniz ayarlar şifreli iletileri gönderdiğiniz her defasında varsayılan duruma gelir. Bu ayarların tüm şifreli iletileriniz için varsayılan olarak kullanılmasını istemiyorsanız, Bu şifreli ileti biçiminin Varsayılan Güvenlik Ayarı onay kutusunun işaretini kaldırın.
dijital kimlik
dijital kimlik

Alıcının dijital kimliğini Kişilerinize ekleme

Şifreli e-posta iletileri göndermek ve almak için gönderenin ve alıcının dijital kimlik sertifikalarını birbiriyle paylaşmaları gerekir.

 1. Dijital olarak imzalanmış iletiyi açın. İmzalı bir ileti ileti listesi bir İmza simgesiyle gösterilir.
 2. Kimden kutusundaki adı sağ tıklatın ve sonra Outlook Kişilerine Ekle‘yi tıklatın.
 3. Bu kişi için zaten bir girişiniz varsa, Yinelenen Kişi Algılandı iletişim kutusunda Seçilen Kişinin bilgilerini güncelleştir‘i seçin. Silinmiş Öğeler Klasörü’ne bir yedek kopya kaydedilir.Sertifika şimdi bu alıcıyla ilgili kişi girişinizde depolanmaktadır. Artık bu kişiye şifreli e-posta iletileri gönderebilirsiniz.Bir kişinin sertifikasını görüntülemek için kişinin adını çift tıklatın ve sonra Sertifikalar sekmesini tıklatın.

Microsoft Exchange kullanarak ileti göndermek için dijital kimlik alma

Bu özellik için bir Microsoft Exchange hesabı gerekir. Birçok kişisel ve ev e-posta hesabı POP3 veya IMAP (Internet İleti Erişim Protokolü) gibi farklı bir hesap türü kullanır; bunlara Windows Live Hotmail veya Google Gmail dahildir. Bu hesaplar bu özellikle kullanılamaz.

Bir Exchange dijital kimliği almak (örneğin, Anahtar Yönetim Hizmeti aracılığıyla) için Exchange hesabınızın yöneticisinin sunucuda güvenlik özelliğini çalıştırıyor olması ve size belirteç olarak bilinen özel bir parola vermesi gerekir. Daha fazla bilgi için Exchange yöneticinizle görüşün.

 1. Backstage görünümünü açmak için Dosya sekmesini tıklatın, sonra Seçenekler‘i tıklatın.
 2. Güven Merkezi sekmesinde, Microsoft Outlook Güven Merkezi‘nin altında Güven Merkezi Ayarları‘nı tıklatın.
 3. E-posta Güvenliği sekmesinde, Dijital Kimlikler (Sertifikalar) altında, Dijital Kimlik Al‘ı tıklatın.
 4. Benim için Exchange Server’da Güvenlik oluştur‘u tıklatın.
 5. Tamam‘ı tıklatın.
 6. Dijital Kimlik Adı kutusuna adınızı yazın.
 7. Belirteç kutusuna, Exchange sunucusunun size atadığı özel parolayı yazın
 8. Microsoft Office Outlook Güvenlik Parolası iletişim kutusunda, dijital kimlik için farklı bir parola yazın ve sonra parolayı Onayla kutusuna yeniden yazın.Gelen Kutusu‘nda Exchange yöneticisinden bu adımda oluşturduğunuz parolayı girmenizi gerektiren bir ileti alırsınız.
 9. Görüntülenen iletişim kutusunda, parolanızı girin Parolayı … dakika anımsa onay kutusunu tıklatın.
 10. Görüntülenen Kök Sertifika Depolama Alanı iletisinde Evet‘i tıklatın.

 

Kaynak: Microsoft

iYS Vatandaş ile Reklam SMSlerinden kurtul

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.