BKM Express Kapanıyor.

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

BKM Express kapanıyor.

 

Rekabet Kurumu, 21 Haziran 2012’de ulusal dijital cüzdan olarak lanse edilen BKM Express‘in gerekçeli kararın tebliğinden sonra 60 gün içinde hizmetini sonlandırmasına karar verdi.

BKM Express hk.da Rekabet Kurumu’nun sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde;

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.

 

BKM Express
Bankalararası Kart Merkezi

Şu an için bu kararla ilgili detaylar belirsizliğini korusa da akıbetinin ne olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Bankalar arası Kart Merkezi’nin şimdilik konuyla ilgili bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Uygulamanın kullanımı oldukça pratiktir. Bir çok alışveriş sitesi ile entegrasyon halinde olması ile büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kredi kartı bilgilerini girmemek gerçekten oldukça pratik online alışveriş deneyimi sunmaktadır. Yerli Paypal diyebiliriz.

Birçok şirket ve girişimle kampanyası, aynı zamanda birçok banka ile entegrasyonu bulunan kuruluşa dair detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

 

BlaBlaCar Türkiye Faaliyetleri geçici durdu

 

Güncel Bilgi

Haber tarihinde belirtildiği üzere kuruluş kapanmadı ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Bankalararası Kart Merkezi (bkm.com.tr)

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.