BlaBlaCar Türkiye Faaliyetleri geçici durdu

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BlaBlaCar Türkiye Faaliyetleri geçici durdu

BlaBlaCar Türkiye faaliyetlerini geçici olarak durduğunu CEO mesajı ile bugün duyurdu. Türkiye platformunun geçici olarak durdurulma nedeninin ise Covid-19 pandemisi olduğunu belirtiliyor.

BlaBlaCar Türkiye Faaliyetleri geçici durdu
BlaBlaCar Türkiye Faaliyetleri geçici durdu

BlaBlaCar platformu, ortak kullanımı iş koluna çeviren bir uygulamadır. Adından da anlaşılacağı üzere bir yere seyahat eden kişiye araç içinde eşlik ederek muhabbet edecek ve aynı zamanda da ufak da olsa benzin masrafına gideceği yere kadar katkıda bulunmasını sağlayan bir platformdur. Üniversite öğrencilerince bolca tercih edilen bir uygulamadır.

BlaBlaCar Nasıl çalıştığı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın / dokunun.

 

BlaBlaCar CEO Mesajı

Güvende kal, evde kal
Sevgili Üyelerimiz,

Son birkaç hafta, küresel olarak yeni korona virüsün (COVID-19) yayılmasıyla karşılaştığımızdan çoğumuz için oldukça istisnai ve öngörülemez zamanlardı. Bunun gibi olağandışı zamanlarda, BlaBlaCar topluluğu temel değerlerine her zamankinden daha fazla bağlandı: Özgürlük, Adalet ve Kardeşlik.

Virüsün yayılması göz önüne alındığında, güvende kalmanıza ve başkalarını da güvende tutmanıza yardımcı olmak için yetkililerin yönergelerine uymanızı önemle tavsiye ederiz. Bu süreç yolculuk yapma zamanı değildir ve platformda sadece olağanüstü durumlarda ve kesinlikle gerekli seyahat ihtiyaçlarını karşılamaya izin verilmelidir. Seyahatlerini iptal etmek isteyen yolcular bunu ücretsiz olarak yapabilirler.

BlaBlaCar topluluğu yıllar boyunca olağanüstü bir kardeşlik bağı gösterdi, yolculukları paylaştı ve yollardaki boş koltuk sayısını azalttı. Bununla birlikte, mevcut sosyal mesafe bağlamında, şu anda yolculuk paylaşımı önerilmemektedir. Özgürlük hakkı, yolculuk paylaşımının merkezi olarak, bize güç veren üyelerimize ait olduğu için platformu açık tutacağız ve biliyoruz ki insanların hala seyahat etmeleri gereken birkaç meşru durum için hala bir destek çözümü olabileceğiz. Bunlar arasında doktorlar, hemşireler veya diğer sağlık çalışanları, açık kalması gereken işletmeler ve işyeri çalışanları, ihtiyaç sahibi bir kişiye bakmak zorunda kalan aileler olabilir.

Ayrıca, bu zorlu zamanlarda bile 90 milyon üyeli topluluğumuz için bu hizmeti gerçeğe dönüştürmek adına yürekten çalışan BlaBlaEkibi hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Hepsi evden çalışan 700 kişilik küresel bir ekibe sınırsız çabası ve özverisi için teşekkür ediyorum.

Hepimiz aile ve çalışan olarak bu süreçten etkilendik. Her zamankinden daha fazla, sivil sorumluluk ile dayanışma göstermemiz ve bu istisnai zamanlarda birbirimizi desteklemeye çalışmamız gerekiyor.

Bugün bu çağrı, yolculuk paylaşımı için her zamanki dayanışma çağrısı değildir. Evde kalmak, güvende kalmak ve diğerlerini güvende tutmak için farklı bir dayanışma çağrısıdır.

Yakında, hepimizin tekrar bağlantımızı hissetmek ve normal yaşamlarımıza geri dönmek isteyeceğimiz bir zamanda, seyahat topluluğu ruhunu canlandırmak için size tekrar sesleneceğimizi umuyoruz.

Güvende kalın, evde kalın.

Nicolas Brusson
BlaBlaCar Kurucu Ortak ve Genel Müdür

 

Bunları Okudunuz mu ?

Tesla nın Rakibi Çinli Polestar olabilir mi ?

En ucuz Elektrikli Araba- Fiat 126 E-Bis

Dünyada En Çok Satılan Otomobiller 2019

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.