150 NASA Astronotu Fitbit kullanacak

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

150 NASA Astronotu Fitbit kullanacak

NASA , 1000 çalışanı için Fitbit akıllı saati tercih etti. 150 NASA Astronotu Fitbit kullanacaklar arasında yer alıyor. Akıllı saat markasında kullanılacak Pilot Program sayesinde , sadece görev öncesi değil sürekli Astronot’un sağlık durumunun uygunluğu anlık olarak kontrol edilebilecek.

Fitbit Astronotun Ateşini Sürekli Ölçecek.

NASA ekibin Covid-19 semptomları gösterip göstermediğini sürekli kontrol edecek. Görevin kritik duruma düşmesini engellemek temel hedefler arasında yer alırken Astronot’un hasta olması ile ekip arkadaşlarının da etkilenmesini engellemek diğer sebeptir. Bu yüzden sadece Astronotlar değil yakın temasta olacak tüm ekip Fitbit akıllı saati kullanacak.

Fitbit NASA işbirliği
Astronotların Akıllı Saati

 

NASA Astronotları için Covid19 Önlemleri alındı.

NASA, astronotları izole ederek COVID-19’un ABD genelinde bulunan tesislerinde yayılmasını sınırlamak veya önlemek için önlemler alıyor. Elbette COVID-19 korumalarıyla ilgili yerel yönergeleri ve gereksinimleri takip ediyor, mümkün olan her bölümde birçok çalışan için uzaktan çalışma protokolleri uyguladı.Astronot tarafında, Uluslararası Uzay İstasyonuna yolculuk yapmadan önce hastalanmamalarını garanti altına almak için hali hazırda oldukça katı olan mevcut izolasyon ve tecrit prosedürlerini daha da sıkılaştırarak güçlendirdi.

NASA ‘ya Özel Akıllı Saat Programının Özellikleri Neler ?

Yeni Fitbit programı, mevcut önlemleri desteklemek için tasarlandı.

  • Kalp ritmi ve ritm değişkenliği analizi yapıyor.
  • Solunum hızı analizi yapıyor.
  • Ateş ölçümü ve değişkenlik analizi yapıyor.

Ayrıca tüm COVID-19 ile bağlantılı değişiklikler dahil olmak üzere takip edilen sağlık ölçümleri sağlıyor. Bu istatistikler, günlük kaydedilen ve potansiyel semptom raporları da dahil olmak üzere uyarıda bulunabiliyor. Akıllı saat uygulaması tarafından kullanıcılarına işe gitmeleri veya evde kalmaları konusunda geri bildirim veriyor. Ayrıca önlem almaları gerektiği hususlarda da asistanlık yapıyor. Böylece NASA ekibi COVID-19 olup olmadığını öğrenmek için akıllı saati etkin olarak kullanıyor.

Fitbit, giyilebilir teknoloji ile günlük ,anlık ölçümlerin erken COVID-19 tespiti sağlamada yararlı olup olmayacağını belirlemek için çalışmalar yürütmektedir. Bu konu dışında uygulamanın sağladığı verilerin temel sağlık ölçütleri, başkalarına oluşturulan  risk düzeyiyle ilgili değerlendirme yapılmasında da büyük olasılıkla kullanışlı olacaktır.

 

Amazon Halo Sadece Fitness Band mı ?

Ateş ölçen Akıllı Saat var mı?

 

İndirimli Fitbit Akıllı Saatler

Sense – 3.190 TL

Versa 3 – 2.199 TL

Versa 2 – 999 TL

Versa Lite – 799 TL

Charge 2 – 1.649 TL

Charge 4 – 699 TL

inspire HR – 399 TL

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.