Starlink Uzay interneti Türkiye ön siparişte

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Starlink Uzay interneti Türkiye ön siparişte

 

Space X ‘in projesi Starlink ,Uzay interneti Türkiye için ön sipariş verilebiliyor. Yapmanız gereken web sayfasını ziyaret edip e-posta ve istediğiniz servis adresini girmek. Ardından depozito olarak 99 dolar ödemeniz gerekecek.

Starlink Nedir ?

İnternetin yıldızlardan geleni olarak düşünülmüş olsa gerek. Arkasında ise SpaceX var. Vaad edilen ise yüksek hızlı internet bağlantısıdır. Ancak sistemin devreye tam randımanlı girme sürecine kadar 50Mb/s – 150 Mb/s arasında veri indirme (download) hızı olacağı bildiriliyor. Fırlatılan uydular arttıkça ve sistem oturdukça yeryüzünün en hızlı internet servisi uzaydan gerçekleşecek. Düşük gecikme süresi ile internet üzerinden video konferans, oyun , tv için çok daha başarılı sonuç elde edilecek. Bu teknoloji ile normal uydulara göre dünyaya yakın olması sebebi ile düşük gecikme süresi elde edilecek.

Web sayfası

Starlink Türkiye’den Ön Sipariş Almaya Başladı.

Web sitesi üzerinden ön kayıt oluşturduğunuzda bulunduğunuz konuma göre servisin geleceği tahmini süre hakkında kısa bilgi veriliyor. Örneğin ; Kadıköy / İstanbul için ön görülen süre 2021 sonu olarak belirtiliyor.

Space X uzay interneti
uzay interneti

Uzay internetini kullanmak için yapılması gerekenler nedir ?

Web sayfasından yer alan iOS ve Android uygulamasını indirerek bağlantı kiti için uygun yerin tespiti yapılması gerekiyor. Kullanabilmek için kitin doğru şekilde önü açık olarak gökyüzünü görmesi gerekecek. Uygulama size doğru açıyı ayarlamanız için asistanlık yapacaktır.

Starlink Kit İçeriğinde Neler Var ?

  • Modem
  • Wifi Router
  • Adaptör
  • Kablolar
  • Kurulum için tripod.

 

starlink internet bağlantı kiti
Kit

 

IoT Nedir ; Nesnelerin İnterneti Nedir ?

internet Nasıl Çalışıyor ? [Video]

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.