Android ‘de SMS ve Uygulama kilitleme

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 48453kez okundu!

Telefonunuz tabii ki size özel ancak incelemek isteyen arkadaşlarınıza vermek istemeseniz de kırmamak için verdiğiniz oluyor. Özelinize bakılmasını istemiyorsunuz. Bunlar fotoğraflar,mesajlar hatta uygulamalar bile olabilir.

İlginçtir, her ne sebepten bir baka bilir miyim diye telefonunuzu eline alan yanlışlıkla da olsa fotoğraflar yada mesajlara giriş yapar.

Bu sizi çok rahatsız ediyorsa , özellikle Android işletim sistemini kullanan bir telefonunuz yada tabletiniz varsa yapmanız gereken Google Play’den uygulama indirmektir. Ararsanız bir çok uygulama bulabilirsiniz. Yorumlara bakarak değerlendirip sizin için en uygun olanı indirmenizi öneririm.

Samsung Serisi Androidli telefonları olanlar mesajlar -ayarlar menüsünün içinde kilitlenmiş mesajlar seçeneğini görebilirler. Dahili bir şifreleme,kitleme gibi görünse de çok fonksiyonel değil çünkü sadece mesajlar içinde tek tek mesaj şifrelemeye imkan verip silinmeye karşı koruyor. Yani mesajınız görünür durumda olup sadece silinmeye karşı korunmuş oluyor, herhangi bir şifreleme de yok. Görüntüdeki ve isimdeki şifre yanılgı yaratıyor.

 

[youtube Ddc1oNmq_-s]

 

Size önerebileceğim uygulamanın adı : Kilit (Türk yapımı, Magis Teknolojiye aittir.)

Uygulama Açıklaması (Google Play ‘den alıntıdır) :

Kilit, cihazınızdaki uygulamaların açılışlarına şifre koyarak yabancıların kısa süre içerisinde uygulamalarınıza erişmesini engelleyen bir güvenlik uygulamadır. Kilit ile seçtiğiniz uygulamalara şifre atayabilir ve yabancıların, belirlediğiniz uygulamaları karıştırmasını engelleyebilirsiniz.

Kilit uygulaması ile;

1) Şifrenizi oluşturun.
2) Güvenlik soru ve cevabınızı belirleyin.
3) Şifrelenecek uygulamalarınızı seçin. Seçim işleminiz bittikten sonra uygulamalarınız
şifrelenmiş olacaktır.

Bunun yanı sıra “Aktif” ve ”Pasif” butonları ile Kilit uygulamasının çalışmasını kolayca durdurup başlatabilirsiniz.

***** Kullanım *****

Kilit uygulamasına giriş yapıldıktan sonra “Kilitli Uygulamalar” sayfası ekrana gelir. “Kilitli Uygulamalar” sayfası Kilit uygulamasının anasayfasıdır. Bu sayfanın sağ altında bulunan “Ekle” butonu ile “Kilitlenecek Uygulamalar” ekranına yönlendirilirsiniz. Bu ekranda şifreleyeceğiniz uygulamaları belirleyebilirsiniz. Seçtiğiniz uygulamalar “Kilitli Uygulamalar” sayfasında listelenecektir.

Listelenen uygulamaların sağ kısımlarında bulunan seçim kutuları ile o uygulamaların şifrelenip şifrelenmeyeceğini daha sonradan kolayca belirleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınızın şifrelerini kısa süreliğine kaldırmak isterseniz “Aktif” ve “Pasif” butonlarını kullanabilirsiniz. Uygulama “Aktif” halde iken normal işleyişinde çalışacaktır; “Pasif” halde ise uygulama arka planda çalışmaya devam edecek fakat daha önce şifrelediğiniz uygulamalarda artık şifre sorulmayacaktır.

Şimdiye kadar 626 kişinin oylamasında 5* oranı 393.

kilit app4

 

 

kilit app2

 

 

kilit app1

 

Uygulamaya linkten ulaşabilirsiniz. Yada QR kodu okutarak cihazınıza kurabilirsiniz.

 

kilit qr code

 

 

 

Bu yazı şimdiye kadar 48453kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 782 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.