PS3 Ekran Ayarlarını Resetleme

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

PS3-HDMI-11-400

 

Okuyucumdan gelen bir soru ;

“PS3 HDMI ile televizyona bağlıyorum ancak görüntü alamıyorum. TV ‘de problem olup olmadığını kontrol etmek için HDMI bağlantısını kullarak DVD player takıp denedim, problemsiz çalıştı. Neden PS3 çalışmadı , HDMI ‘da problem olabilir mi ?”

Sıfır bir PS3 ‘ü ilk defa televizyona bağlıyorsanız böyle bir durum ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük. Olursa bile yüksek olasılıkla gerçekten arızalıdır. Görüntü ayarlarına reset atmanız sonuç vermeyecektir. Yani yukarıda durum eğer cihaz sıfır değilse daha önce kullanıldıysa arıza olarak düşünülmemelidir. Sebebi yüksek olasılıkla daha önceki yapılan ayarlar ile sizin televizyonunuzun ayarları ile uyuşmamasıdır. PS3 içinde menülerden görüntü ayarlarını değiştirmeyi bilirsiniz ancak görüntü alamadığınız bir cihaz için nasıl değiştirebilirsiniz ?

Yöntem 1 : HDMI ‘dan değil de diğer görüntü aktarım kablosu ( AV ) ile bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Klasik jack ile veyaz scart ile olan bağlantı türü. Görüntü alınca ayarları değiştirip HDMI ile bağlantı sağlar gerekli ayarı tekrar yaparsınız.

Yöntem 2 : HDMI ile PS3 bilgisayarınıza bağlı iken , güç düğmesine (açma-kapatma) basılı tutarak görüntü gelene kadar bekleyin. Bu şekilde görüntü ayarlarına reset atmış olacaksınız.

 

[youtube 0vctTrJWaxI]

 

 

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.