Virus Konulu 10 Film

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Virus Konulu 10 Film

 

Malum gündemimiz belli, heryerimizi virus sarmışken virus konulu 10 film paylaşmak her ne kadar da rahatsız edici olsa da bazı filmlerler tam da bulunduğumuz durumu anlatıyor. Filmler genelde bolca abartı içerir ancak bu konudaki filmlere pek de bu konuda özel çabaya gerek kalmıyor.

Virus Konulu 10 Film

 1. Contagion (2011) – Salgın

  MEV-11 adında bir virus dünyayı kasıp kavuruyor. Ne tesadüf ki olayı çıkış noktası yine Çin. Hastalık da tıpkı corona (covid-19 ) gibi  solunum yoluyla bulaşıyor. Bir enfekte olanın dünyaya nasıl virüsü hızlı yaydığına şahit olacağınız bir film. Filmi izleyerek günümüz tedbirlerinin neden daha sert olmadığını bile sorgulayabilirsiniz. Bu filmi özellikle durumun ciddiyetini kavrayamamış yada kabullenmek istemeyen insanlarla izlemenizi yada izletmenizi tavsiye ederim.

  Virus Konulu 10 Film
  Virus Konulu 10 Film

  https://youtu.be/pLdHFSmveaI

 2. The Crazies (2010) – Salgın

  Şehir sularına karışan ne olduğu belirsiz zehirli bir madde, kasaba sakinlerini psikopat katillere dönüştürmüştür. Bunu fark eden yetkililer, kasabayı karantinaya almaya karar verirler…Dışardan bakıldığında her şeyin kusursuz gözüktüğü kasabamız sakinlerinin, kontrollerini kaybederek birer caniye dönüşmeleriyle “Amerikan Rüyası” sona erer. Salgını önlemeye çalışan askeriye, kasabaya girişi ve çıkışı engelleyince, içeride sağlıklı kalanlarla gözü dönmüş katiller arasında bir kaos başlar.

  İçeride mahsur kalan Şerif David Dutton ve hamile eşi Judy sağlık merkezindeki asistan Becca ve Şerif’in sağ kolu Russell bir zamanlar cennet gibi olan kasabalarını artık tanıyamamaktadır. Komşularına ve arkadaşlarına güvenemeyen, yetkililer tarafından terkedilmiş ve kendilerini salgından korumak için çabalayan bu dörtlü, yaşadıkları kabustan kurtulmak için güç birliği yapar…

  https://youtu.be/fRjfyqucYU4

 3. Grip (2013)

  Grip, Kim Sung-su tarafından yazılan ve yönetilen, 36 saat içinde kurbanlarını öldüren ölümcül bir H5N1 patlak vermesiyle ilgili, yaklaşık yarım nüfusa sahip Seongnam’daki Bundang bölgesini atarak 2013 Güney Koreli bir felaket filmi.

  Virus Konulu 10 Film
  Virus Konulu 10 Film

  https://youtu.be/F-mywllNva0

   

 4. OutBreak (1995) – Tehdit

  Bir maymundan bulaşan ölümcül virüsü konu alan bir filmdir.
  Wolfgang Petersen tarafından yönetilen ve Richard Preston’un kurgusal olmayan The Hot Zone adlı kitabına dayanan 1995 Amerikan tıbbi afet filmi.

  https://youtu.be/Y5povsMKfT4

 5.  Fatal Contact Bird Flu in America (2006) – Ölümcül Temas , Kuş Gribi Amerika’da

  Ölümcül Temas: Amerika’daki Kuş Gribi, ilk olarak 9 Mayıs 2006’da yayınlanan ve Çin’i ziyaret eden Amerikalı bir işadamı enfekte olan ve ölümcül mutasyona uğramış kuş gribi virüsünü ABD’ye jetliner ile geri taşıyan bir ABC iki saatlik TV filmi.

  https://youtu.be/TBpuRUXXWvw

 6. Pandemic (2016) – Salgın

  Pandemi, John Suits tarafından yönetilen ve Dustin T. Benson tarafından yazılan 2016 Amerikan bilim kurgu gerilim filmidir. Rachel Nichols, bir grubu dünya çapında bir pandemiden sağ kalanları bulmaya yönlendiren bir doktor olarak rol alıyor.

  https://youtu.be/SllHJHiSwpo

 7. Virus (1999)

  Okyanusun ortasında seyreden bir kurtarma gemisi mürettebatı, ansızın şiddetli bir kasırganın patlak vermesi ile mahsur kalırlar ve bölgede rastladıkları terkedilmiş bir rus bilim gemisine çıkarlar. Ancak, bomboş görülen bu esrarengiz gemide, ters giden birşeyler var gibidir. Yüksek teknolijiye dayalı radarlarla, her biri teknoloji harikası elektronik aygıtlarla donatılmış bu rus gemisinin mürettebatı, bir takım uzaylı yaratıklar tarafından öldürülmüştür. Gemideki herkesi öldüren bu uzaylı varlıklar, İnsan neslini mutlaka yok edilmesi gereken bir ‘virüs’ olarak değerlendirmektedir.

  https://youtu.be/XgyborTckVY

   

 8. 28 Weeks Later (2007 ) – 28 Hafta Sonra

  Son yılların en kaydadeğer film-noir serilerinden 28 Hafta Sonra, başarılı bir devam filmi. Yönetmenliğini Danny Boyle’un gerçekleştirdiği ilk film olan 28 Gün Sonra’dan beş yıl sonra çekilen bu yapımda bu defa Bahis filminin başarılı senarist ve yönetmeni Juan Carlos Fresnadillo korku unsurlarını üst düzeyde kullanarak başarılı bir ikinci filme imza atmış. Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı karışıklık kontrol altına alınmış ve halk yavaş yavaş boşaltmak zorunda kaldıkları evlerine geri dönmeye başlamışlardır.

  Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde düzenin sağlanması ve insanların güvenle evlerine yeniden yerleşebilmelerini sağlamak için yardım etmektedir. Öte yandan Rage virüsü, bütün planları alt üst edecek kadar tehlikeli ve sinsi bir virüstür. Herkesin, tehlikenin geçmiş olduğunu düşündüğü bir anda kenara çekilmiş ve çok daha tehlikeli bir şekilde yeniden harekete geçeceği zamanı beklemektedir. Nitekim evlerine geri dönebilmenin sevincini yaşayan bir ailenin ferdi, korkunç virüsü hala vücudunda taşımaktadır. Virüs ise yeniden ortaya çıkacağı en doğru zamanı beklemektedir.

  https://youtu.be/iWBq-h0AMxA

 9. 28 Days Later (2002) – 28 Gün Sonra

  28 hafta sonra filminin devamı niteliğindedir. Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan bu virüse yakalanan insanlar zor durumdadırlar. Bu işle mücadele eden kişiler sadece virüsü yok etmek değil, hastalığa yakalananlarla da büyük sorun yaşamaktadırlar. Çare olarak askerler tarafından yönetilen sığınağa taşındıklarında çok başka sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İngiltere yapımı filmin yönetmeni Danny Boyle, oldukça başarılı bir iş çıkartmış. Kumsal adlı filmini de uyarladığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, filmin senaryo yazarı.

   

 10. Los Ultimos Dias (2013) – Dünyanın Son Günleri

  Tüm gezegeni gizemli bir salgın kaplar. İnsanlar hemen ölüme neden olan açık alanlardan korkmaya başlar. Kısa bir sure içinde, dünya nüfusu binaların içinden çıkamaz duruma gelir. Barcelona kaos içine sürüklenirken, Marc kayıp kız arkadaşı Julia’yı bulmak için dışarıya çıkmadan bir yolculuğa başlar.

  https://youtu.be/G4QdeTTE674

 11. Epidemie Dizi (2020)

  2020 yılında Kanada ‘da gösterime giren yeni bir dizi olan Epidemie ‘da bulabilirseniz izlenesi bir dizidir.

 

Bunları Okudunuz mu ?

Gelecekte Sosyal Medya Futurist bir film

Auggie AR (Artırılmış Gerçeklik) hakkında film

Corona Virus istatistikleri Johns Hopkins

Corona Virus istatistikleri ve Virus Haritası

imdb

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.