Sony, PS3 ve PSP Store fişini çekiyor.

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sony, PS3 ve PSP Store fişini çekiyor.

 

PS3 ve PSP Store ile ilgili henüz markadan resmi açıklama gelmemiş olmasına rağmen kötü haber çabuk yayılır. Ay sonunda Sony ‘nin konu hakkında resmi duyuru yapması bekleniyor. PS3 , PSP ve PSP Vita ‘nın store ile bağlantısını kesmek resmi olarak bu ürünlere desteğin çekileceği anlamına gelir. Ne güncelleme alacak ne de yeni -eski fark etmez oyun indirilip satın alınamayacak.

PS3 ve PSP Store Olmazsa da Olur mu ?

Dijital satın alma gerçekleşmez ise talep her iki ürün için de disklere yönelecektir. Diğer taraftan kara borsa olacak oyunlar fahiş fiyatlara satılmak istenebilir. Diğer taraftan her iki ürün için bir çeşit hackleme yöntemi ile internetten indirilen oyunları oynama imkanı sunduğunu uzun süredir biliyoruz. Her versiyon için bu durum geçerli olmasa da bu yöntemle de kullanılmaya devam edecektir.

PS3 ve PSP Store Ne Zaman Kapatılacak ?

Ay sonunda resmi duyuru geldikten sonra Temmuz -Ağustos ayında ,çok büyük yaygara kopmazsa ki sanmıyorum , kapanmış olması bekleniyor. Böylece yıl 2021 PS3 ve PSP serisinin resmen fişi çekilmiş olacak. PS Vita için dedikodular Ağustos ayı sonunu bulacağını işaret ediyor.

PS3 Ne Zaman Çıktı ve Ne Kadar Sattı ?

Kasım 2016 yılında satışa çıkan PS3 , toplamda 87 milyon adet satmış. Resmi olarak üretimi 4 yıl önce sonlandı. Toplam 3 model (fat / slim / superslim) ile 11 yıl boyunca başarılı bir ürün olarak Sony şirketinin tarihine altın harflerle başarılı ürünler kütüğüne adını çaktırmayı başardı.

PS3 ve PSP Store
PS3 Fat – PS3 ve PSP Store
PS3 ve PSP Store
PS3 SuperSlim – PS3 ve PSP Store
PS3 ve PSP Store
PS3 Slim – PS3 ve PSP Store

PSP Ne Zaman Çıktı ve Ne Kadar Sattı ?

Mart 2005 yılında çıkan ilk PSP ( Playstation Portable ) , mobil oyuncuları sevindirdi. O zamana kadar mobil oyun konsolu pazarında Nintendo cirit atıyordu. Hazır bahsetmişken ,Microsoft ‘un nasıl oldu da PSP ‘ye alternatif ürün çıkartmadığını hala hayretle düşünüyorum. PS3 çıkışı ile mutlaka rakip ürün çıkartılmıştı.
PSP ‘de tıpkı abisi PS3 gibi başarılı bir ürün oldu. Toplamda 5 ürün tipi (PSP-1000 , 2000 , 3000 , E1000 , PSP Go)  ile  81 milyon adet satıldı.

 

PS3 ve PSP Store
Tüm PSP Modelleri – PS3 ve PSP Store

 

Sony, PS3 ve PSP Store fişini çekiyor. | Tayfunca Teknoloji

PS Vita Ne Zaman Çıktı ve Ne Kadar Sattı ?

Aralık 2011 yılında çıkan 2nci jenerasyon taşınabilir oyun konsolu, başlangıçta iyi bir çıkış yakalamasına rağmen önceki modellere göre daha az sattı. Ortalama 10-15 milyon adet sattı.
Aslında bir önceki modellere göre dokunmatik ekran, dokunmatik arka yüzey, 3G mobil bağlantı ve geliştirilmiş kontrolcüleri ile oldukça değişim geçirmişti. Mini CD Disk ‘ten küçük hafıza kartı boyutunda oyun kartlarına geçerek oldukça yenilik getirdi. PS3 ile eşleşmesi ve hatta aynı oyunu mobilde devam edebilmek yada gamepad olarak kullanabilmek güzel nimetlerindendi. Ancak mevcut duruma gelmesine tüm bu yenilik ve değişim yetmedi.

PS3 ve PSP Store
PS Vita – PS3 ve PSP Store

 

Sony , taşınabilir oyun konsolu (handheld) pazarından şimdilik çıkmış görünüyor. Nintendo Switch , hem bir sabit oyun konsolu gibi TV ‘ye bağlanarak hem de taşınabilir oyun konsolu olarak pazarda hakimiyeti ele geçirdi. Sony , bu sessiz çekilişini marjinal bir ürün getirerek değiştirebilir.

 

PlayStation® Resmî Sitesi: Konsollar, Oyunlar, Aksesuarlar ve Dahası

Playstation Plus 29 Ekimde yüzde 33 zamlanacak

Dünyanın En Çok Satan Oyun Konsolu

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.