Sim Kartlarının değerli olduğunu biliyor musunuz?

Bu yazı şimdiye kadar 5125kez okundu!

Cep telefonlarımızın olmazsa olmaz parçası olan sim* kartlarındaki çip (chip) ‘in değerli olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu çipler , sim kartlar başta olmak üzere bir çok kredi kartında hatta ehliyette yer almaktadır.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Sim Kartlarının değerli olduğunu biliyor musunuz? | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Sarı görüntünden belki tahmin etmiş olabilirsiniz, son derece iyi bir iletken olarak bilinir. Altın ve gümüş çiplerin yapımında kullanılır. 1 tanesi tabii ki nakite çevirebileceğiniz kadar değerli değil.

sim-kart

Metalurji mühendisi Sn. Can Deniz Uysal ,Türkiye’nin ilk çip ve akıllı kart geri dönüşüm tesisini kuruyor. Sim kartın yanı sıra kredi kartından mağaza kartlarına kadar içinde manyetik alan ve çip bulunan yılda 30 milyonu çöpe giden kartların geri dönüşüm ile hem çevreye hem de ekonomiye katkıda bulunması sağlanacak.

Artık çöp ayrıştırmaların arasına sim,çeşitli kartları da ekleyebilirsiniz. Muhtemelen plastik ağırlıklı olduğu için plastik geri dönüşümlerin içine atıyordunuz ancak artık ayırmanız daha doğru olacaktır.

ciplikart

  • SIM sözcüğü, İngilizce Subscriber Identity Module (Abone Kimlik Modülü) sözcüklerinin baş harflerini temsil etmektedir.

Önemli Uyarı : Kredi kartı ve banka kartı gibi çipli,manyetik alana sahip kartları imha ederken ,geri dönüşeme gönderirken muhakkak  herhangi bir bilginin okunamayacak kullanılamayacak hale getirin. Manyetik bantlı kartların manyetik alanlarını kesin , çipli kartların çiplerinden keserek imha edin.

Magnetic Stripe Cards cipli-kart

Bu yazı şimdiye kadar 5125kez okundu!

3/5 (2)

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.