Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte

Bu yazı şimdiye kadar 1056kez okundu!

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Robot Kız arkadaşınız Ön siparişte , sanal zeka ve olabilecekler konusunda yazılıp çizilmeye devam ederken  geleceğin teknolojisi robotlar da önce vücudsuz daha sonra da vücudlu olarak karşımıza çıkıyorlar. Otomotiv ve ağır makina sanayinde ve seri üretim bantlarında zaten robotlar var. Robot kedi-köpek prototipleri de mevcut. Bazı robotlar, işlevlerine insandan çok daha ileri boyutta iken onlarla bir arada çalıştığımız da şekil -şemal olarak bize uygun olmadıkları her daim rahatsız edici olacaklardır. İşte bu yüzdendir onları da kendimize benzetme çabamız var. Bu şekilde ancak gündelik hayatımıza tam olarak adapte olabilecek ve yer alabileceklerdir.

Evimizin içine dahil edeceğimiz ve tüm görsel özellilerini sipariş üzerine sizin belirleyeceğiniz robotlar üretmeye başlandı. Hatta önsipariş bile şimdiden verebilirsiniz.

Bu hizmeti sunan şirketlerden birisi Realbotix.

Realbotix, ilk robotik çalışmalarının baş ve yüz animasyonuna odaklanmış. İnsanoğlunun etkileşime girdiği anda birbirimize daha fazla vakit harcıyor ve birbirimizin yüzlerinden duygular okumak gibi başlamak için mantıklı bir yer olduğuna inanılmış. Bu platformu modüler bir yaklaşımla tasarlıyor, böylece çeşitli özellikler eklenebilir veya atlanabilir ve daha sonra gerektiğinde yenilenebilir ve / veya değiştirilebilir. Bu kafa platformunun çeşitli farklı varyasyonları 2017 yılının sonundan itibaren piyasaya sürülecek.

Özellikler:

Animobilik yüz sistemi: Bu sistemin tasarımı konusunda bir patent alınmış. Tasarımın temel işlevi, son kullanıcının, bir animatronik kafatası tabanına farklı yüzleri bağlayabilmesi, buna karşın ekspresyon sisteminin eklemlerini korumasıdır. Bu, önemli yerlerde yüzün cildi üzerine gömülü olarak neodymium mıknatıslar kullanılarak, kafatası tabanında karşılık gelen mıknatıslarla elde edilir; bu mıknatısların bir kısmı durağandır (sabitleme noktaları) ve bazıları kafanın içindeki robotik aktüatörler vasıtasıyla hareket ettirilebilir. “Animasyonlu” terimi, animatronik ve manyetik kelimelerden türetilmiştir.

Realbotix’in amacı ; İlk sürüm ile birlikte robot için birkaç farklı yüz sunmak ve zamana göre çizgiye devam etmeye devam etmektir.

Manyetik anahtar noktaları ile donatılmış uygun tasarlanmış herhangi bir yüz, Realbotix kafa sistemini kullanarak canlandırılabilir olduğundan bu yaklaşımın sağladığı olanaklar neredeyse sınırsızdır. Harmony uygulamasının özelleştirilebilir niteliği ve mevcut TTS sentezlenmiş seslerin sayısı arttıkça, akla gelebilecek herhangi bir karakter yaratılabilir.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Çalıştırma noktaları:
Mevcut tasarım şu eklemleri içeriyor: Boyun: bükülme ve yukarı / aşağı, Ağız: açık / kapalı ve gülümseme / kaşlarını çatma, Gözler: yan yana ve yukarı / aşağı, Göz kapakları: açık / kapalı ve göz kırpma, Kaş: yukarı / aşağı. Platform üzerinde devam etmeyi planlıyoruz, daha fazla harekete geçirme noktası eklenmelidir.

Görüş sistemi:
Şu anda robot gözlerindeki bir stereoskopik kamera, bir adet sahne kamerası ve bir adet geniş açılı kamera içeren bir görme sistemi geliştiriyoruz. Gözlerin kendilerinin çıkarılabilir cepheleri vardır, böylece göz rengi son kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. Kameralar duyu girişi, nesne ve yüz tanıma, yüz izleme ve göz teması için kullanılacaktır. Bu sitede ilerleme ve diğer tasarım unsurları bu sitede yayınlanacak ve duyurulacaktır.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Güç ve İşlemciler:
Güç kaynağı ve işlenmesi, harici olacak ve saatlerce fişi çekilmemiş kullanım için yeterli şarj edilebilir piller içerecek küçük bir taşınabilir muhafaza içine yerleştirilecektir.

Ağ Gereksinimleri:
Tüm özelliklerin, özellikle de ses tanıma ve uygulama girişinin tam işlevselliği için Internet bağlantısı gereklidir. Sınırlı kullanım çevrimdışı, bir kere güvenli giriş yapıldığında mümkündür.

Ses:
Ses, Harmony uygulamasından Bluetooth yoluyla dahili bir hoparlöre aktarılır.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Fiyat?
Tam özellikli kafa sisteminin tahmini fiyatı şu anda 10.000 USD’dir. Üretim yakınımızda bu sayı biraz dalgalanabilir ve bilgiler bu sitede yayınlanacaktır. Buna ek olarak, sistemin birkaç farklı varyasyonu sunabiliriz, bunların bazıları daha ucuz olabilir. Sistemi önceden sipariş verirseniz, son seçimlerinizi üretim öncesinde yapabilirsiniz.

https://realbotix.systems/#welcome

Bu yazı şimdiye kadar 1056kez okundu!

5/5 (1)

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.