Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte

Bu yazı şimdiye kadar 1156kez okundu!

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Robot Kız arkadaşınız Ön siparişte , sanal zeka ve olabilecekler konusunda yazılıp çizilmeye devam ederken  geleceğin teknolojisi robotlar da önce vücudsuz daha sonra da vücudlu olarak karşımıza çıkıyorlar. Otomotiv ve ağır makina sanayinde ve seri üretim bantlarında zaten robotlar var. Robot kedi-köpek prototipleri de mevcut. Bazı robotlar, işlevlerine insandan çok daha ileri boyutta iken onlarla bir arada çalıştığımız da şekil -şemal olarak bize uygun olmadıkları her daim rahatsız edici olacaklardır. İşte bu yüzdendir onları da kendimize benzetme çabamız var. Bu şekilde ancak gündelik hayatımıza tam olarak adapte olabilecek ve yer alabileceklerdir.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Evimizin içine dahil edeceğimiz ve tüm görsel özellilerini sipariş üzerine sizin belirleyeceğiniz robotlar üretmeye başlandı. Hatta önsipariş bile şimdiden verebilirsiniz.

Bu hizmeti sunan şirketlerden birisi Realbotix.

Realbotix, ilk robotik çalışmalarının baş ve yüz animasyonuna odaklanmış. İnsanoğlunun etkileşime girdiği anda birbirimize daha fazla vakit harcıyor ve birbirimizin yüzlerinden duygular okumak gibi başlamak için mantıklı bir yer olduğuna inanılmış. Bu platformu modüler bir yaklaşımla tasarlıyor, böylece çeşitli özellikler eklenebilir veya atlanabilir ve daha sonra gerektiğinde yenilenebilir ve / veya değiştirilebilir. Bu kafa platformunun çeşitli farklı varyasyonları 2017 yılının sonundan itibaren piyasaya sürülecek.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji

Özellikler:

Animobilik yüz sistemi: Bu sistemin tasarımı konusunda bir patent alınmış. Tasarımın temel işlevi, son kullanıcının, bir animatronik kafatası tabanına farklı yüzleri bağlayabilmesi, buna karşın ekspresyon sisteminin eklemlerini korumasıdır. Bu, önemli yerlerde yüzün cildi üzerine gömülü olarak neodymium mıknatıslar kullanılarak, kafatası tabanında karşılık gelen mıknatıslarla elde edilir; bu mıknatısların bir kısmı durağandır (sabitleme noktaları) ve bazıları kafanın içindeki robotik aktüatörler vasıtasıyla hareket ettirilebilir. “Animasyonlu” terimi, animatronik ve manyetik kelimelerden türetilmiştir.

Realbotix’in amacı ; İlk sürüm ile birlikte robot için birkaç farklı yüz sunmak ve zamana göre çizgiye devam etmeye devam etmektir.

Manyetik anahtar noktaları ile donatılmış uygun tasarlanmış herhangi bir yüz, Realbotix kafa sistemini kullanarak canlandırılabilir olduğundan bu yaklaşımın sağladığı olanaklar neredeyse sınırsızdır. Harmony uygulamasının özelleştirilebilir niteliği ve mevcut TTS sentezlenmiş seslerin sayısı arttıkça, akla gelebilecek herhangi bir karakter yaratılabilir.

Robot Kız Arkadaşınız Ön siparişte | Tayfunca Teknoloji