Robot Şarkıcı Shimon Spotify da olacak

Bu yazı şimdiye kadar 180kez okundu!

Robot Şarkıcı Shimon Spotify da olacak

Robot şarkıcı Shimon ‘u ilk defa mı duyuyorsunuz ? Üstelik Albümü bile var ve Spotify ‘a bile yüklenip milyonların dinlemesine sunululacak. Hatta turneye bile çıkacak biliyor musunuz ?

Robotun geliştiricisi Gil Weinberg, Robot Şarkıcı Shimon ’a farklı türlerden 50 bin metin ve melodi temelinde caz, rock ve hip-hop türü müzik öğretti. Şarkı oluşturmak için temel algoritmayı anlayan robot, ilk albümünü bestelemeyi başardı.

Robot Şarkıcı Shimon Spotify da olacak

Robot Şarkıcı Shimon Besteleyebiliyor…

Gil Weinberg sadece Robot Shimon ‘a metin ve melodiler öğretmemiş. Müzik ile dans etmeyi de öğretmiş. Doğaçlama yaparak besteliyor şarkı söylüyor ,dans ediyor.

Üstelik ilk sahnesini Kennedy Center Amerika ‘da aldı. Bu gösteriye ait görsel ;

Robotun şarkıları, ilk bakışta anlamlı cümlelere benzeyen ancak aslında hiçbir anlamı olmayan, örneğin “kafanızda müzik ya da bir yıldız olabilir” ya da “bir ev gökkuşağının göründüğü bir yer” cümlelerinden oluşmaktadır. Ancak Gil Weinberg, insanların yazdığı şarkıların birçoğunun da kulağa güzel geldiğini ancak bir anlam taşımadığını da belirtiyor.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Robot Şarkıcı Shimon Spotify da olacak | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Robot Şarkıcı Shimon Spotify da olacak

 

Robot Shimon ‘ın web sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

 

OKUDUN MU?

Robot Teknolojisi ve Gelecek

insanlar için Robotik Kuyruk

Bilim kurgu filmindeki Robotik Giysiler hayatımıza girmeye başladı

 

Bu yazı şimdiye kadar 180kez okundu!

5/5 (2)

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.