iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

 

iPhone X serisi ile ana tuş (home) artık yok. Daha önceki iPhone modellerinde ekran görüntüsü alırken ana (home) tuşu kullanılırdı.

iPhone X ile kalkan ana (home) tuşu sonraki sonraki takip eden iPhone XS , iPhone XS Max , iPhone XR ‘da da yer almıyor. Dolayısıyla artık bu tuşu bozulması gibi bir dert kalmadı ve bir alışkanlığın daha sonuna gelindi.

 

iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

Önceki iPhone modellerine benzer şekilde, aynı anda iki düğmeye basmayı gerektirir. Bu kez bu düğmeler Yan düğmesi ve Sesi Açma düğmesidir. Yan düğme, cihazınızın açma-kapatma veya uyandırırken kullandığınız düğmenin aynısıdır; Aşağıdaki iki düğmeyi vurguladık.

iphone x serisi
iphone x serisinde ekran goruntusu nasil alinir

İki düğmeye bastıktan ve bıraktıktan sonra, tanıdık deklanşör sesini duyarsınız. (telefonunuzun sesini kapatmadığınız sürece) ve o andaki ekran görüntüsü çekilir.

Ayrıca, çektiğiniz ekran görüntüsünün bir ön izlemesini de göreceksiniz. Ön izleme birkaç saniye sonra kaybolacak, ancak ekran görüntüsünü düzenlemek veya işaretlemek isterseniz, Fotoğraflar uygulamasına kaydetmeden veya tamamen iptal etmeden önce dokunup müdahale edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak için kullanılan iki düğmenin konumu yukarı ve aşağı doğrudur. Bir yandan ekran görüntüsünü tek el ile almak artık daha kolay. Artık Ana tuş (home) ve Yan düğmelerine birlikte basmak zorunda kalmayacaksınız.

Yanlışlıkla ekran görüntüsü alma olasılığınız da yüksek tabii.

iOS 12.1 iPhone X Patladı

Donup kalan iPhone X , iPhone XS , iPhone XR nasıl Resetlenir (Soft Reset)?

Yurtdışından iPhone alacaklar Mutlaka okuyun!

iPhone XR

 

https://youtu.be/9m_K2Yg7wGQ

 

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.