Hangi Robot Süpürge Size Uygun ?

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 11 Ortalama: 5]

Hangi Robot Süpürge ?

Son derece popüler olan robot süpürgeler arasından hangisini, neye göre tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, bu araştırmayı okumalısınız.
Maalesef urun fiyatları da oldukça değişiklik gösteriyor. Tanınan -tanınmayan bir çok markaya ait robot süpürgeler mevcut.
Hem çok markaya ait urun var hem de çok farklı fiyatlandırmaya sahipler. İhtiyacınıza uygun olanı tercih etmektir.
Bu yazının amacı da tam olarak hangi robot süpürge size uygun oldugunu tespit etmenize yardimci olmaktır. Sponsorlu bir içerik değildir.

 

Robot süpürge tercih rehberi
Hangi Robot Süpürge Alınmalı

Robot Süpürge Tercihinizi Kolaylaştıracak Sorular

 • Hangi zemin tipinde kullanacaksınız ? Hali , ahşap yüzey , Fayans gibi sert yüzeylerde mi veya hepsi mi ?
 • Evde kedi , köpek gibi Tüy döken can dostunuz var mı ?
 • Mobil uygulama ile uzaktan erişim ve kontrol özelliği var mı?
 • Sadece süpürsün mü yoksa hem süpürsün hem silsin mi ?
 • Robot süpürge yeterince ince mi ?
 • Robot süpürge vakumlama gücü ne kadar ?
 • Haritalama özelliği var mi ?
 • GPS mevcut mu ?
 • Sesli asistan destegi mevcut mu ? Alexa , Google Asistan , Siri gibi…
 • Evinizde merdiven var mi ? Derinlik algılama sensörü mevcut olması gerekir.
 • Evinizde engelli yüzeyler var mi ?
 • Şarj süresi ne kadar ?
 • Kullanim Suresi ne kadar ?
 • Toz kapasitesi ne kadar ?
 • Çöp istasyonu mevcut mu ? Toza , pisliğe temas etmeden torbalama mevcut mu ?
 • Sulu temizlik için su deposu ne kadar ?
 • Gürültü seviyesi nedir ?
 • Yetkili servis ve yedek parca desteği mevcut mu ?

Neden Robot Süpürge ?

Her ne kadar da çok fonksiyonlu bu akıllı gereçlerden bahsetsek de yine de geleneksel derin temizlik yerini tutacağı beklentisinde olmayın. Ancak günlük rutin temizlik işinizi kesinlikle görecek, size zaman kazandıracaktır. Çevrenizde sizden önce deneyimlemiş yorum paylaşanlar arasında hem memnun ile hiç memnun olmayanlara rastlamanız son derece normaldir. Kimi yeterince güçlü olmadığından şikayet edecektir kimisi de temizliğine güvenmeyecektir. Hatta bazıları tembellere göre bir araç olduğunu düşünebilir. Tamamen ürünü nerede kullanacağınız ve ne kadar beklentiye girdiğinize bağlıdır.

Robot süpürgeler her ne kadar hedef kitlesi ev kullanıcıları olsa bile ofis ortamında kullanılabileceğini de belirtelim.

Hangi Robot Süpürge
Hangi Robot Süpürge

Robot Süpürge Satın Almadan Bilmeniz Gerekenler

 1. Evinizi inceleyerek başlayın. Çoğunlukla sert zeminleriniz mi yoksa halılarınız mı olduğunu düşünün. Halınız varsa, ne kadar kalın?
 2. Evcil hayvanları da düşünün – robot süpürgenin kedi kumu veya kalın kürk alması gerekecek mi? Bunların tümü, bir robot elektrikli süpürge için alışverişe başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlardır.
 3. Bütçenize karar verin. Daha önce de belirtildiği gibi, en son özelliklere sahip robot süpürgeler 7 bin ile 20 bin TL civarındadır. Daha ucuz modeller ortalama 3.000 – 4.500 TL aralığındadır. Ancak WiFi bağlantısı veya kendi kendine boşalan çöp kutusu gibi bazı üstün özellikleri bu fiyat aralığında bulamayacağınız kesindir.
 4. Robot süpürgenizi cep telefonunuzdan yönetmek ister misiniz ? Bazı robot süpürgelerin iOS ve Android mobil uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamalar, robot vakumunuzu izlemek ve temizlik seanslarını planlamak için kullanışlıdır. Bunlar aynı zamanda evinizin haritasını çıkarmanıza ve temizlik yapılacak alanı işaretlemenize de yardımcı olabilir.
 5. Robot süpürgeler, çeşitli işaretleme ve modelleme yöntemleri kullanır. Bazıları navigasyon ile bazıları ise LiDAR ile 3 boyut modelleme yaparak. Bu iki özelliği taşımayan robot süpürgeler tercih ederseniz, muhtemelen düzensiz hareket edecek ve bu süreçte duvarlardan ve engellerden sekecektir. Oysa bazı orta ve üst düzey modeller, onları yönlendirmek için lazerler ve optik sensörler kullanır.
 6. Bazı modeller diğerlerinden daha iyi temizler. Her robot süpürge farklı şekilde çalışır. Bazıları toz ve döküntüleri evcil hayvan tüylerinden daha etkili bir şekilde toplarken, diğerleri halı yerine sert zeminlerde daha iyi çalışır.
 7. Derinlik algılama sensörlü olması idealdir. Aksi taktirde örneğin ,merdivenlerden düşüp kırılabilir.
 8. Vakumlama gücü etkili temizlik için önemlidir. Ancak evde tüylü dostlarınız ve sizin için yüksek sesle çalışan süpürge rahatsız edici olacaktır. Kullanıcılar arasında genelde cihazdan memnun ancak tüylü dostları tedirgin ve rahatsız olduğu için kullanmaktan feragat edenler var.
 9. Evinizin/ofisinizin büyüklüğüne göre çalışma süresi de önem arz eder. Şarjı bitmek üzereyken işi yarım bırakıp şarj olmaya gidebilir. Diğer taraftan tam şarj olması süresi de bu durumda diğer önem arz eden nokta olacaktır.
 10. Mopping yada paspaslama özelliği olan cihazların hepsinin deterjan desteği olmayabilir. Sadece su ile kullanılması gerekebilir ki bu da temizlik konusunda eksiklik hissi doğurur. Şarj süresi kadar paspaslama için de sıvı kapasitesi önemlidir.
 11. Belli kullanım süresinden sonra fırçalarının ve paspaslama bezinin değişmesi gerekir. Bu noktayı da göz önüne alıp yedek parçalarına kolay ulaşabilme imkanını göz önünde bulundurmalısınız.
 12. Torbalı urun tercih ettiginizde, torba maliyetinizi de hesaba katmalisiniz.

Hangi robot süpürge işinize yarayacagini fikir edindiniz. Peki simdi asil soru peki hangi urun tercih edilebilir.

Hangi Robot Süpürge Size Uygun ? | Tayfunca Teknoloji
Hangi Robot Süpürge En iyi ?

Hangi Robot Süpürge Satın Almalı ?

 • Ürünlerin yazının yayinladigi tarihteki fiyatlardır. Degisiklik gösterebilir.

Hangi Robot süpürge sizce en basarili olan urundur ? Yorumlara yaz !

 

Telefon ile Vesikalık Nasıl Çekilir ?

Otonom Araçlar Kurye ve Taksicilerin işini bitirir mi?

 

Hangi Robot Süpürge Size Uygun ? | Tayfunca Teknoloji

Hangi Robot Süpürge Size Uygun ? | Tayfunca Teknoloji

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 11 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.