Google’dan link nasıl silinir ?

Bu yazı şimdiye kadar 3372kez okundu!

Google-Links-

Bilgi güvenliği ve bilgi paylaşımındaki güvenlik açıklıkları son dönemde büyük önem kazanmıştır. Sosyal medya dediğimiz Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağların kullanımı arttıkça istemediğiniz bir ortamda istemediğiniz bir şekilde kendimizi görme riski ile karşı karşıyayız. Peki böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapmak gerekir?

Böyle bir durumda öncelikle kişisel olarak konuyla ilgili BTK’ya başvuruda bulunup yerel mahkemeden internet sitesinin kapatılması yada o içeriğe erişiminin engellenmesi kararını çıkartabiliyorsunuz. Bu noktadan sonra sizinle ile ilgili kötü içeriklerin Google aramalarından kaldırılması içinde bir yol var.

Bunun için buradaki linke tıklayarak Google’ın bilgi kaldırma sayfasına yönlendirilmeniz gerekiyor. Daha sonra ilgili alanları doldurarak Google’a neden bu içeriğin kaldırılması gerektiğini doğru anlaşılabilir bir şekilde açıklamanız gerekmektedir.

1404310762_ekran-alintisi.png

Buraya tıklayarak Google’dan içerik kaldırılmasını da talep edebiliyorsunuz. Tüm bu işlemler karışık gibi görünsede bu tarz bir durumla karşı karşıya kalırsanız biraz vaktinizi harcayarak Google’a ulaşıp mağduriyetinizi anlatabilirsiniz.

Google'dan link nasıl silinir ? | Tayfunca Teknoloji

Bu yazı şimdiye kadar 3372kez okundu!

Henüz Puan YOK

Hemen Puan Ver

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.