Geleceğe Hazır Mısınız?

Bu yazı şimdiye kadar 868kez okundu!

Geleceğe Hazır Mısınız?

Geleceğe Hazır Mısınız? | Tayfunca Teknoloji

Bugünkü çalışma koşullarının ve iş modellerinin yaklaşık 10 yıl içerisinde kökten değişeceğini biliyor musunuz?

Robotların niteliksiz iş gücünün %50’sini ortadan kaldıracağını hatta birçok beyaz yakalıyı işsiz bırakacağını ve bunun son derece radikal sosyopolitik sonuçlara neden olacağını görebiliyor musunuz?

Geleceğe Hazır Mısınız? | Tayfunca Teknoloji
Yapay zekanın heyecan verici olduğu kadar insanlık için çok yönlü/çok riskli olabileceğini düşünmüyor musunuz?

 

Geleceğe Hazır Mısınız? | Tayfunca Teknoloji

Geleceğin medeniyet savaşlarının insanlık ile makineler arasında olabileceği hatta insanın kendi yarattığı ölüm makinelerinden kaçarak uzayda kolonileşeceği çok mu ütopik?
Geleceğe Hazır Mısınız? | Tayfunca Teknoloji
Sadece sürücüsüz değil %100 otonom otomobillerin orta vadede hayatımızda olacağı, bireysel araçların karada değil havada da olacağı, şehirleri akıllı yapan en önemli unsurlardan birisinin hava trafiği olacağı sadece bilim kurgu filmlerindeki sekanslar mı sizce?

Tüm sınırların, aracıların ve otoritelerin değişeceği hatta yok olacağı fazla mı uçuk?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknoloji üreten zekalar/dehalar kadar iletişim, empati, ekip çalışması, liderlik gibi yetenek/yetkinlik (soft-skills) sahiplerinin son derece kritik roller üstleneceği ve strateji 4.0’ın bu bireyler üzerinden hayata geçeceğini söylesek?

Geleceğe Hazır Mısınız? | Tayfunca Teknoloji
Bugünkü geleneksel şirketlerin çok büyük kısmının en geç çeyrek asır içinde yok olup gideceğini halen kabullenmek istemiyor musunuz?

Z ve Alpha’yı henüz ön göremiyorsunuz kabul ama Y kuşağını bile anlamıyor, motive edemiyor ve yönetemiyorsanız ölmeye mahkumsunuz desek abartmış mı oluruz?

Aynı 10 yıl içerisinde (decade) doğmayanların değil aynı yıl içerisinde doğmayanların birbirlerini anlamakta zorlanacağı bir dünyaya adım attığımızın farkında mısınız?

Akıllı cihazlarla büyüyen çocukların sanal odalarda yazılımlarla sosyalleştiği, insanı unuttuğu, empati yapamadığı, başka insanları görme, anlama, birlikte üretme isteğinin olmayacağı bir dijital çağa hazır mısınız?