80 Dolarlık akıllı kupa Ember, Starbucks da satılacak.

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ember-Ceramic-Mug
Ember-Ceramic-Mug

80 Dolarlık akıllı kupa Ember, Starbucks da satılacak.

Bu kupada içtiğiniz hem sıcak kalacak hem de soğuk. Akıllı seramik kupa Ember ‘ın amacı radikal bir değişim ile gelecek için soğumuş sıcak içeceğiniz yada ılıklaşmış soğuk içeceğiniz olmayacak. Clay Alexander girişimi olan Ember markasını daha önce enerji tasarruflu akıllı ampüllerden duyduk. Marka bu fikrini ve telif haklarını General Elektrik markasına satmıştı. (2012)

[adsenseyu1][adsenseyu2]

Ember ‘ın yeni ürünü 80 dolarlık seramik akıllı kupa, akıllı telefon ve tablet aracılığıyla kupa ile iletişim sağlıyor ve tam da sizin istediğiniz sıcaklık veya soğuklukta kupa içindeki içeceğinizi tutmayı başarıyor. Yapılması gereken tek şey artık hepimizin cebinden eksik olmayan akıllı telefon ile kupayı bluetooth ile aracılığıyla eşleştirmektir. Uygulama aracılığıyla kupa içindeki içeceğinizin olmasını istediğiniz sıcaklık/soğukluk derecesini belirtmeniz yeterli oluyor. Üzerindeki Led ile selamlayıp sıcaklık ve soğuk bilgisini dijital olarak göstermektedir.

[adsenseyu3]

Ember ‘ın Starbucks ‘larla yaptığı anlaşma ile 4.600 Starbucks dükkanında Amerika’da satışa çıkıyor.

Clay Alexander ‘ın hedefi 1- 1.5 yıl içinde 1 milyon adet akıllı kupa satmakmış. Bakalım bu hedefine ulaşabilecek mi ?

Bana göre ; Akıllı kupa içindeki içeceğin sıcaklık/soğukluğuna göre otomatik muhafaza özelliği olsa fena olmazdı. Termostan farkı sadece bluetooth’lu olması mıdır ? Açıkçası bu ürünün Türkiye ‘de satışta olsa çok ilgi görmeyeceğini düşünüyorum.

[adsenseyu4][adsenseyu5]
Kaynak : https://www.inc.com/kevin-j-ryan/ember-ceramic-mug-starbucks.html

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.