Windows 10S ile Windows 10 arasındaki fark nedir ?

Read ın your language

windows-10s
windows-10s

Bu yazı şimdiye kadar 1511kez okundu!

windows-10s
windows-10s

Windows 10S ile Windows 10 arasındaki fark nedir ?

Windows 10S ile Windows 10 arasındaki fark nedir ?
Windows 10S , Windows 10 ‘un yeni versiyonudur. Dünyada en yaygın kullanılan işlem sistemi olan Windows , Windows 10S resmi ISO imaj dosyasını indirilmek üzere yayınladı. Windows 10S iso indirme linki yazının sonundadır.
Uzmanlar ve geliştiricilerin indirebileceği bu versiyon manuel kurularak denenebilecek. Şuan sadece uzmanların denemesi için indirilmeye açık olan Windows 10S , ne zaman tüm kullanıcılara açılacak henüz bir bilgi yok.
Genel kullanıcılar tarafından ise bu işletim sistemiyle ilgilenen muhtemelen düşük bir kitle var.
Windows 10S öncelikli olarak eğitim sektörünü hedeflediği için ev kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir dizi kısıtlamayla geliyor.
 
windows-10s
windows-10s

Windows 10S Mağaza uygulamalarıyla sınırlı !

Yeni tanıtılan Surface dizüstü Windows 10S kurulu olarak gelecek. Windows 10S, Windows Mağazası’ndaki uygulamalarla sınırlı bir Windows 10 sürümü olarak tanıtıldı. Bu da işletim sistemine download edilerek internetten indirilen herhangi bir program kurulamayacak . Windows 1oS kullanıcıları sadece  windows mağaza olan uygulamaları kurup kullanabilecekler.
windows-10s
windows-10s
Microsoft, bu işletim sistemini  yüksek güvenlik için kullanıcılara opsiyon olarak sunuyor.
Çünkü Windows Mağazası’nda yayınlanan tüm uygulamaların %100 temiz olması gerektiği için sisteminize kötü amaçlı yazılım bulaşma riski yok. Ancak mağazadaki uygulama eksikliği ve mevcut uygulamaların kullanıcılara yeterli gelip gelmeyeceği ise ayrı bir tartışma konusu.
.ads in wordpress
  • Windows 10S Education PC satış fiyatı 189 USD başlıyor. Ayrıca ücretsiz Minecraft üyelik sunuyor.
  • Windows 10S ayrıca tüm eğitim kurumlarına ücretsiz, üstelik windows10 Pro bilgisayarlara da kurulabiliyor.
  • Ücretsiz Microsoft Office 365 Education
windows-10s
windows-10s
Bu nedenle Microsoft, Windows 10S kullanıcılarına Windows 10 Pro‘ya yükseltme seçeneği sunuyor. Bununla birlikte Surface Dizüstü sahipleri yıl sonuna kadar hiçbir ücret ödemeden Windows 10 Pro’ya geçiş yapabiliyorlar.
MSDN: Windows 10S ISO indir

Windows 10 S ile ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Bu yazı şimdiye kadar 1511kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 776 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.