Google’dan link nasıl silinir ?

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2910kez okundu!

Google-Links-

Bilgi güvenliği ve bilgi paylaşımındaki güvenlik açıklıkları son dönemde büyük önem kazanmıştır. Sosyal medya dediğimiz Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağların kullanımı arttıkça istemediğiniz bir ortamda istemediğiniz bir şekilde kendimizi görme riski ile karşı karşıyayız. Peki böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapmak gerekir?

Böyle bir durumda öncelikle kişisel olarak konuyla ilgili BTK’ya başvuruda bulunup yerel mahkemeden internet sitesinin kapatılması yada o içeriğe erişiminin engellenmesi kararını çıkartabiliyorsunuz. Bu noktadan sonra sizinle ile ilgili kötü içeriklerin Google aramalarından kaldırılması içinde bir yol var.

.ads in wordpress

Bunun için buradaki linke tıklayarak Google’ın bilgi kaldırma sayfasına yönlendirilmeniz gerekiyor. Daha sonra ilgili alanları doldurarak Google’a neden bu içeriğin kaldırılması gerektiğini doğru anlaşılabilir bir şekilde açıklamanız gerekmektedir.

1404310762_ekran-alintisi.png

Buraya tıklayarak Google’dan içerik kaldırılmasını da talep edebiliyorsunuz. Tüm bu işlemler karışık gibi görünsede bu tarz bir durumla karşı karşıya kalırsanız biraz vaktinizi harcayarak Google’a ulaşıp mağduriyetinizi anlatabilirsiniz.

1404310673_google-notice-of-removal-rtbf-wmt.png

Bu yazı şimdiye kadar 2910kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.