TikTok rakibi Youtube Shorts geliyor

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

TikTok rakibi Youtube Shorts geliyor

TikTok ve Youtube her ikisi de sosyal medyanın en sık kullanılan video platformları hiç şüphesiz. TikTok rakibi Youtube Shorts ile geliyor olabilir mi ?

Tik Tok rakibi Youtube Shorts
Tik Tok rakibi Youtube Shorts

TikTok , Vine ‘ın yerini telafi etti. Hatta Snapchat ‘in de ayağını kaydırmak üzere o kadar hızlı kullanıcı sayısı artmış durumda ve artmaya da devam ediyor.
Bakalım hangi uygulama TikTok ‘u yerinden edecek derken Youtube ‘un Shorts projesi gündeme bir sızıntı haber edasında giriş yaptı.
Instagram ‘ı takibi pas geçmedim ancak az da olsa kulvar farkı olduğunu düşünüyorum.

Youtube ‘ un Shorts projesi düşündüğünüz gibi ayrı bir uygulama olmayacak. Youtube app, iOS ve Android platformlarını destekleyen bir özelliği olacak. Şimdilik böyle daha sonra fikir değişir mi göreceğiz.

Shorts , TikTok benzeri kısa video akışları şeklinde olacak. Üstelik YouTube’un mevcut lisanslı müzik kataloğunu arka plan müziği olarak kullanabilecek.

Youtube Shorts Ne zaman çıkacak ?

Youtube , Shorts ‘u 2020 yılı sonuna kadar aktif kullanıma sunacak.

YouTube Shorts , “bir Silikon Vadisi teknoloji şirketi tarafından TikTok’un yükselişiyle mücadele etme konusunda en ciddi çaba” olarak tanımlanıyor. YouTube’un yeni içerik türüne destek verecek , mevcut milyonlarca içerik sağlayıcısından yararlanacağı kesin. Muhtemelen mevcut videolar için de intro , trailer entegrasyonu planlıyordur. Tamamen şahsi fikrim ve tahminim.

Youtube Shorts Nasıl olacak ?

Shorts , YouTube uygulamalarında kullanılabilir hale getirildiğinde, mevcut kullanıcı kitlesine sahip olacak o garanti.
Shorts bir yerde YouTube ‘un Snapchat ve Instagram ‘da kullanılan “Hikayeler” (Stories) biçimidir.
Youtube kanalları tarafından daha kısa bilgi ve paylaşım, içerik üretmek için kullanılacak.
Abonelikler sekmesindeki tüm videoların yanında bulunacak. Youtube Videolarından farklı olarak, Hikayeler belirli bir abone sayısıyla sınırlı olacak, bu da muhtemelen Shorts ‘un ilk lansmanın vurgulanacak, tanıtılacaktır.

Youtube Shorts
Youtube Shorts

Ekim 2019 ‘da, Google ‘un TikTok ‘u satın almakla ilgilendiği haberleri duyulmuştu. Satın alınamamış ki alternatifi çıkartılıyor.

Bakalım bu haber TikTok cephesinde nasıl bir siper alma ile sonuçlanacak. Youtube Shorts ile ne kadar başarılı olacak göreceğiz. Sizin bu konuda fikriniz yok mu ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kaynak

[socialpoll id=”2619651″]

 

Bunları Okudunuz mu ?

Youtube Snoopavision Nedir?

Win 10 Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Gelecekte Sosyal Medya Futurist bir film

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.