PS4 V5.50 Yazılım Güncellemesi

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

PS4 V5.50 Yazılım Güncellemesi ve Yenilikler

 

PS4 V5.50 Update

8 Mart 2018 tarihinde yayınlanan en yeni PS4 sistem yazılımı güncellemesi, aileler için yeni Oyun Saati Yönetimi kontrolleri, oyun kütüphanesini yönetmeye yönelik yeni yollar, özel giriş ekranı duvar kağıtları oluşturmaya yönelik yeni seçenekler ve PS4 Pro için Supersampling modu sunar.

PS4 V5.50
PS4 V5.50

 

PS4 V5.50 Oyun Saati Yönetimi

Bu güncellemeyle birlikte yaş derecesi olan oyunlarda ve filmlerde bulunan sınırlamalar ile PSN cüzdanından harcamayı ve çevrimiçi özelliklere erişimi içeren önceki güncellemede sunulan aile kontrollerini zenginleştirildi.

Aile yöneticileri ve atanmış vasiler uygun herhangi bir zamanda Oyun Saati oturumları planlayarak artık her bir çocuk aile üyesinin oyun oynamasına izin verilen belirli günlerde ve zamanlarda ne kadarlığına oynayabileceğini kontrol edebilir.

Bu kontroller, PS4 konsolunda doğrudan aile yöneticisinin hesabından veya PC’de ya da mobil cihazda web portalı üzerinden yönetilebilir.

 

PS4 V5.50
PS4 V5.50

PS4 V5.50
PS4 V5.50 Yenilikleri

USB üzerinden Özel Duvar Kağıtları

Kendi fotoğraflarınızı giriş ekranınız için duvar kağıdı olarak kullanıp PS4’ünüze kişisel bir hava katın. Kedilerinizin en sevdiğiniz fotoğrafını, en komik selfie’nizi veya kullanmak istediğiniz herhangi bir fotoğrafı bulun, USB belleğinde “IMAGES” olarak adlandırdığınız bir klasöre ekleyip USB belleğini PS4’ünüze takın.

En iyi sonuçları elde etmek için seçilen resimleriniz PS4 için 1920×1080, PS4 Pro için 3860×2160 çözünürlüğünde olmalıdır.

PS4 V5.50 Yenilikleri
PS4 V5.50 Yenilikleri

Ücretsiz Duvar Kağıtları yükle

Düzenli olmaya yönelik daha fazla yol

Sistem yazılımı 5.50 kütüphaneniz için iyileştirmeler, Hızlı Menünüz için yeni özellikler ve bildirimlerinizi kaçırmamanıza yönelik daha iyi yollar sunar.

Yeni sekmeler ve filtreler

Kütüphane arama sonuçlarınızı oyunlara, uygulamalara ve daha fazlasına göre filtreleyip kütüphanenizdeki tüm oyunları HDD’nizde yüklü olup olmadıklarına göre sıralayın.

PlayStation Plus kütüphanesi

PS4’ünüzde yüklü veya indirilip daha sonra oynamak üzere kütüphanenize eklediğiniz tüm PS Plus oyunlarını görüntüleyin.

 

PS4 V5.50
PS4 V5.50 Yenilikleri

 

PS4 V5.50
PS4 V5.50 Yenilikleri

 

Eski içerikleri gizleyin

Beta denemeleri veya oyun demoları gibi eski içerikleri gizleyerek kütüphanenizdeki “Satın Alınanlar” sekmesini düzenleyin.

Bildirimlerinizi yönetin

Tek seferde bir veya birden fazla uyarıyı seçerek ve bunları PS4’ünüzden kalıcı olarak kaldırarak indirmeleri, oyun davetlerini ve bildirimler listenizdeki diğer her şeyi görebilirsiniz.

Hızlı Menü iyileştirmeleri

  • Özel arkadaş listeleri: Kimin çevrimiçi olduğunu görmek ve oyununuzu terk etmeden grup davetleri veya mesajlar göndermek için Hızlı Menü’den özel listelerinize erişin.
  • Geliştirilmiş müzik kontrolleri: İster Spotify’dan ister PS4 medya oynatıcısından çalıyor olsun, müzikleriniz üzerinde daha da fazla kontrole sahip olun.

 

PS4 V5.50 Yenilikleri
PS4 V5.50 Yenilikleri

PS4 Pro ile Supersampling

Süper güçlü PS4 ile ekstra netlik

4K olmayan bir TV’de PS4 Pro için geliştirilmiş oyunlarınızı oynarken daha da etkileyici ayrıntıları deneyimleyin. Yeni PS4 Pro Supersampling modu, 4K olmayan bir TV’ye ayarlarken daha keskin çizgiler, daha pürüzsüz kenar ve daha belirgin ayrıntılar sunmak için oyununuzun en yüksek çözünürlüğünü alıp belirli oyunlarda kullanır.

Aile Hesapları

Ebeveynler ve veliler için daha fazla kontrol

Bir Aile Yöneticisi hesabı oluşturun ve geliştirilmiş Aile Hesabı ayarları yoluyla ailenizin oynayabileceği, izleyebileceği ve çevrimiçi yapabileceği her şeyi kontrol edin.

Önceki ana/alt hesap ayarlarınızı değiştirerek artık yaş sınırlaması olan oyunları ve filmleri bireysel olarak yönetebilir, PSN cüzdanınızdan yapılan harcamaları kontrol edebilir, web tarayıcısını ve çevrimiçi erişimi sınırlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

PS4 V5.50 Yenilikleri
PS4 V5.50 Yenilikleri

Aile Hesapları web portalı

Aile Hesaplarının sunulmasıyla birlikte artık özel bir web portalında oturum açabilir ve aile üyelerinizin PS4 izinlerini PC, akıllı telefon veya PS4 ayarlar menünüzden yönetebilirsiniz.

Harici HDD’de depolama

Artık herhangi bir USB 3.0 depolama cihazını PS4’ünüze bağlayıp doğru şekilde biçimlendirerek yeni oyun ve uygulamaları bu cihaza indirebilir, kurabilir ya da taşıyabilirsiniz.

8 TB’ye kadar kapasiteli USB depolama cihazlarını kullanarak oyunlarınızı saklamak ve düzenli tutmak için inanılmaz bir alana sahip olabilirsiniz.

 

PS4 V5.50 Yenilikleri
PS4 V5.50 Yenilikleri

 

Twitch 1080p akışı

PS4 Pro ile 1080p HD’de ve saniyede 60 kare hızında oyun oynayışınızı yayınlayın veya diğer oyuncuların akışlarını izleyin.

Mesajlaşma ve Bildirim iyileştirmeleri

PS4 mesajlaşma üzerinden Spotify’da en sevdiğiniz şarkıları arkadaşlarınızla paylaşarak arkadaşlarınızın doğrudan mesajın içinden parçayı dinlemesini ve Spotify mobil uygulaması üzerinden kendi oynatma listelerine eklemesini sağlayın.

Arkadaşlar listesi yönetimi

Tüm PSN arkadaşlarınızın özel bir listesini oluşturun ve kendi içlerinde gruplandırın.

Kişiselleştirme

PS4 giriş ekranınızı, profil sayfanızı ve oyun ile uygulama düzeninizi dilediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

  • Giriş ekranınızı oyun içi ekran görüntüleri galerisinden seçeceğiniz yeni bir arka planla özelleştirin.
  • Profilinizi oyun içi ekran görüntüleri galerisinden seçeceğiniz yeni bir arka plan resmiyle güncelleyin.
  • Durum güncellemeleri ve ekran görüntülerini doğrudan arkadaşlarınızın Yenilikler akışında paylaşın.
  • Oyun ve uygulamalarınızı özel klasörler altında dilediğiniz şekilde düzenleyip gruplandırın.

HDR desteği

Tüm PS4 ve PS4 Pro konsollara gelen HDR ekran desteği; Horizon Zero Dawn, FIFA 17 ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi desteklenen oyunlarda daha zengin ve daha canlı renkler sunar.

PS4’ünüz artık sahip olduğunuz HDR özellikli TV’nin bu özelliğinden sonuna kadar yararlanarak renk spektrumunu insan gözünün algılayabileceği noktaya yaklaştırabilir.

HER ŞEYİ YANINIZA ALIN

Veri Aktarımı

Artık oyun kayıtları, kişisel ayarlar ve indirilen içerik de dahil olmak üzere tüm verilerinizi, ev ağınızı kullanarak mevcut konsolunuzdan yeni bir konsola taşıyabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan kablolu ağ kablosu, ev yönlendiriciniz ve internet erişimidir.

En yeni güncellemeyi alın

PS4’ünüzü en yeni sistem yazılımıyla nasıl güncelleyebileceğinizi öğrenin ve değişiklikler ile özelliklerin tam listesini görün.

PS4 V5.50 ve beraberindeki tüm yenilikler…

Playstation 4 Neden almalı ?

Playstation dan Evde kal hediyesi 2 oyun

Playstation 5 ve Satış Fiyatı

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.