PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma

Bu yazı şimdiye kadar 50302kez okundu!

PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma

 

PS3 Güvenli Mod - Safe Mode Açma
PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma

PS3 Güvenli Mod aktifleştirme

1: PS3’ün ön tarafında yer alan açma-kapatma düğmesine kırmızı ışığı görene kadar basılı tutup kapanmasını bekleyiniz.

2:

 • Kapatma-Açma tuşuna basarak ilk “beep” sesini duyacaksınız. PS3 açılıyor.
 • Açma-Kapatma tuşuna basmaya devam ederek yaklaşık 5 sn sonra ikinci “beep” sesini duyacaksınız. Video -görüntü ayarları resetlenmiş olacak. (Fabrika ayarlarına dönmesi)
 • Açma-Kapatma tuşuna basmaya devam ederek yaklaşık 5 sn sonra üçüncü “beep” sesini duyacaksınız. Sistem kapanacak ve kırmızı ışık görülecek.

3:

 • Tekrar Kapatma-Açma tuşuna basarak ilk “beep” sesini duyacaksınız. PS3 açılıyor.
 • Açma-Kapatma tuşuna basmaya devam ederek yaklaşık 5 sn sonra ikinci “beep” sesini duyacaksınız. Video -görüntü ayarları resetlenmiş olacak. (Fabrika ayarlarına dönmesi)
 • Açma-Kapatma tuşuna basılı tutmaya devam ederek yaklaşık diğer bir 5 sn sonra ikinci arka arkaya “beep”sesini duyacaksınız. Bu noktada açma-kapatma tuşunu bırakın. Eğer işlemi doğru yapabildiyseniz, Güvenli mod aktif aşağıdaki mesaj ekranı ile aktif olacaktır.

 

Güvenli  Mod,  “Oyun kolunu USB kablosu ile PS3 ‘e bağlayıp üzerindeki PS tuşuna basınız.”

 • Oyun kolunu usb kablo ile PS3’e bağlayıp PS tuşuna bastıktan sonra Güvenli mod aktif olacak ve aşağıdaki menü karşınıza çıkacaktır.

 

safe-mode-PS3
PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma Ekranı

4: Aşağıdaki seçenekleri sırayla çalışana kadar deneyiniz, çalışan bir seçenekten sonra diğer bir seçeneği denemye devam etmeyiniz !

 1. Restart System ( Sistemi yeniden başlat.)
 2. Restore Default Settings ( Fabrika ayarlarını yükle.)
 3. Restore File System ( Dosya sistemini tekrar yükle.)
 4. Rebuild Database ( Veritabanını tekrar oluştur.)
 5. Restore PS3 System ( PS3 Sistemi tekrar yükle.)

Güvenli Mod ne zaman kullanılmalı ?

Aşağıdaki durumlarla karşılaştığınızda günveli modda PS3’ü başlatınız.

 • PS3 açıldığında  XMB adlı menü ekranda görünmez ise ve sadece ekranda dalgalar hareketliyse.,
 • PS3 açıldığında ekrana hiç bir görüntü gelmior , siyah ekran varsa,
 • PS3 açıldığında ; Sabit diskte (Hdd) dosya sisteminde hata var ,tekrar yüklenmesi gerekiyor ,devam etmek için ” X ” basın yazıyor ancak basmanıza rağmen hiç bir değşiklik olmuyor ,donmuş ise, [The hard disk’s file system is corrupted and will be restored.]  press X to Restore the system.
 • Bir önceki durumda “X” e bastıktan sonra işlem devam etti. Sistem kendiliğinden tekrar başlatıldı ancak hata düzelmemiş ve yine aynı hata ile karşılaştıysanız.
 • PS3 Güncellemesini yaptıktan sonra sistem tekrar başladğında donma gerçekleşiyor ve kitleniyors,

Ps3 Güvenli Modda başlatılmalı ve sistem onarılmalıdır.

 

 

 

PS3 Güncel Sistem Yazılımı Yükleme linki

PS3 Online Kullanım Kılavuzu

PS3 Güvenli Mod - Safe Mode Açma
PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma
PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma Ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ? Yapılması gerekenler basamak basamak listelenmiştir.
Yüksek olasılıkla dosya sistemi bozulduğu için açılmayan PS3 ‘ü kendiniz basit bir kaç işlemle onarıp tekrar kullanabilirsiniz.

Bu yazı şimdiye kadar 50302kez okundu!

5/5 (22)

Hemen Puan Ver

84 thoughts on “PS3 Güvenli Mod – Safe Mode Açma

 1. Merhaba kolay gelsin ps3 ümü güvenli modda ikinci seçenekle açıyorum iki gün bekledi halen düzelmedi ne yapmam gerekiyor

 2. Merhabalar ps3 süper slim açıyorum ekran siyah kalıyor işlem yok güvenli modu açıyorum bu seferde tıkladığım seçenekte donup kalıyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba Kadir ,
   Herhangi bir kırma işlemi gördü mü ? Temiz bir sistem kurulumu yapman gerekecek gözüküyor. Bunun için sabit diski çıkartıp harici olarak pc de formatlayıp (Fat32 formatında) daha sonra ps3 ‘e takıp yine güvenli modda başlatıp sistem dosyasını indirdiğin flash bellek üzeriden güncel sistemi kurabilirsin. Şimdiden kolay gelsin.

 3. Merhabalar Tayfun bey. Multimanlı, kırık bir ps3 e güncelleme yapmaya çalıştım fakat 8002F334 hatası verip duruyor sistem. Önerdiğiniz yöntemleri denemeye çalışmadan önce bir kaç soru sormak istiyorum. Factory resetten sonra cihazda ki multiman veyahut oyunlar silinir mi? Güncelleme yapmam o da o kadar önemli değil olmasa da olur fakat oyunlar ve multimanın kalması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Emir Bey,
   Güncelleme yapılırsa Multiman ve beraberinde yüklediğiniz tüm oyunlar gider. Bunu dikkate alarak işleme başlarınızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

 4. merhabalar restoring yaparken %16’da takılıyor bende hddyi söküp başka bir hdd taktım ve hdd boştu bir usb bellekle 4.86 sürümünü indirdim PS3 UPDATE isimlerini yaparak usbyle sistem yazılımını kurmaya çalışıyorum start – selecte bastığımda karşıma geçerli güncelleme verisi bulunmadı diyor ne yapmam lazım ?

 5. Slm ps3 sistem güncelledik yeniden başlaması start ve serectuşuna aynı anda BAS diyor yapıyoruz gelmiyor güveli moda giriyoruz bütün seçeneklerini yaptık hi biri açmadı sürekli aynı anda BAS bilmem ney yardımcı olurmusunuz ni arada cihaz kiril di

  1. Merhaba Metin,
   Cihaz güncelleme yaptıktan sonra belirttiğin tuş kombinasyonları ile bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Orjinal halindeyse tabii. Başka bir HDD ‘yi fat32 formatlayıp cihaza yerleşirin. En son sürümü de PS3 update dosyasını da indirip USB üzerinden yükleyerek sistemi yeniden kurun.
   Tavsiye budur. Cihaza yazılım atıldı mı yada chip takıldı mı ?

 6. Merhaba
  Ps3 multimanlı kullanıyorum ve sistem güncellemesi yapmayı denedim ancak 8002F334 hata kodunu verdi Ps3 ne zaman kapatıp açsam otomatik olarak güncelleme karşıma geliyor ve Alper beyede hdd çıkarıp reset atın diye ps3 üyeni aldım ve hdd çıkarma reset atma vb neredeyse hiç bir bilgim yok nolur geri dönüş yapın çok endişeliyim
  Murat arda izci

  1. Merhaba Muray,
   PS3 Multiman kullanıyorsan güncelleme sonrası kullanamayacağını hatırlatıyım. Aynen daha önceki Alper arkadaşımızla paylaştığım gibi HDD yi PS3 içinden çıkartıp formatlayıp (fat32) tekrar PS3 ‘e yerleştirmen temiz bir kurulum için isabetli olur. Bundan önce yazımda belirttiğim gibi güvenli modda açıp işlemleri yapmanı tavsiye ederim. Sırasıyla 4 – 3 -5 işlemlerini yapıp sistemin tekrar başlatmayı dene.

 7. merhaba;
  PS3 multiman ile kullanırken sistem güncellemesi yap dedim, demez olaydım.
  internetten güncellemeyi indirdi, ancak %55 de 8002F344 hatası verip tekrar yüklemeyi deneyin yazıp kalıyor.
  Güvenli mod a geçmeye de izin vermiyor,
  sistem açılır açılmaz kurulum kendiliğinden başlıyor ve %55 de aynı döngüye giriyor.
  Bu döngüyü kırıp güvenli mod a geçebilsem (ki tam olarak güvenli moda nasıl geçilir biliyorum)
  USB den son update i yükleyip problemi çözeceğim,
  açılışta otomatik yüklemeyi nasıl durdururum. Bu döngüden nasıl çıkarım acaba?
  çok teşekkürler,

  ALPER ÖZEL

  1. Merhaba Alper ,
   Multiman kullanıp sistem güncellemesi yapıyorsan zaten artık multiman kullanamayacağını biliyorsundur.
   Şuan ki durumdan kurtulmak için PS3 Hdd yi sökmeni ve sistemi başlatmayı denemeni önerebilirim. Hatta HDD ‘yi çıkartmışken formatlarsan da temiz bir kurulum yapmış olursun. Harici sürücü için gerekli ekipmanın yoksa ps3 ‘e tekrar monte ettikten sonra formatlarsın. Sonra da aynı belirttiğin üzere son update ‘i USB üzerinden kurabilirsin. Endişelenme, en azından şu karantina günlerinde evde vakit geçirecek bir uğraş bulmuş oldun. Kolay gelsin.

   1. hızlı cevap ve desteğin için teşekkür ederim,
    10 numara insansın.
    sağlıklı günler dilerim.

 8. Selamlar Tayfun bey ps3 sistem depolama alanındaki dosya sistemi bozuk ve geri yüklenecek yazıyor yüklüyorum %100 oluyor ekran gidiyor görüntü gelmıyor yardımcı olabilirmisiniz

 9. Selamlar tayfun bey Ps3 ümde sistem depolama alanındaki dosya sistemi bozuk ve geri yüklenecek yazıyor yükleniyor %100 oluyor ekran kararıyor sonra görüntü gelmıyor yardımcı olabilirmisiniz

 10. Mrb depolama alanindaki dosyalar bozuk uyarısı verdi cihaz bende güvenli modda 3.seçeneği yapmaya çalıştım 7 saat oldu hala hazirlaniyor lütfen bekleyin diyor bunula alakalı ne yapmam gerekir bilgi için şimdiden tşk ederim

  1. Merhaba Recep , 7 saat çok uzun bir süre. Bu kadar uzun sürmemesi lazım. Normal kapatmadın sanırım yada elektrik kesintisi oldu.
   Kapatmayın yada elektrik bağlantısını kesmeyin uyarısı yoksa tekrar güvenli modda açmayı dene derim.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.