iOS 12.1 iPhone X Patladı

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

iOS 12.1 iPhoneX Patladı !

iOS 12.1 iPhone X patladı. iOS ‘un son sürümü olan ios 12.1 yüklü iphone X

9to5Mac adresinde yapılan habere göre ios 12.1 güncellemesini yaptıktan kısa bir süre iPhone X ‘den dumanlar çıkmaya başlamış ve patlamış.

Bu habere Apple ‘ın cevabı Twitter üzerinden  ; “Kesinlikle bekleyen bir sonuç” olarak yorumlanmış. Cihazın detaylı incelenmesi üzerine Apple cihazın gösterilmesini talep etmiştir.

 

iOS 12.1 iPhone X Patladı | Tayfunca Teknoloji

Gadgets360, patlayan iPhone X sahibi Rahel Mohamad’a ulaşmış.

Rahel Mohamad ; “Bu yılın başında, iPhone aldım ve normal şekilde kullandım.” Dedi. iPhone X, standart uygulama, şarj edilmeye başladığında iOS 12.1’e güncellendi. Güncelleme yükleyebilmek için iphone yada ipad ‘in elektrik prizine bağlı şartı mevcut. “Koyu gri duman telefondan geliyordu. Güncelleme tamamlandı ve telefon açıldığında, gri dumanlar çıkmaya başladı ve alev aldı. ”

Yükseltme neredeyse kesinlikle tesadüfi. Mohamad, şarjı kaldırıldıktan sonra patlamanın meydana gelmesine rağmen, telefonu şarj etmek için Apple şarj cihazını ve kabloyu kullandığını söylüyor.

“Telefonu tuttuğumda çok sıcaktı ve telefonu hemen bıraktım.” Sonra dumanlar çıkmaya  başladı.”

Apple şirketi telefonla göndermesini istedi, böylece şirket sebebini araştırabilir.

Patlayan bir iPhone’u ilk kez duymadık. Yıllar geçtikçe çok sayıda iPhone yangınları olmuştur ve lityum pil yangınlarının doğası, hem çok ani hem de aşırı derecede şiddetli olabilmeleridir, yani “patlayan” terminolojinin anlaşılabilir olduğu anlamına gelir. Bu tür yangınlar son derece nadirdir, ancak milyonda bir satılan herhangi bir cihaza olacaktır.

Apple ‘ın açıklamasına karşılık olarak Gadgets360 ; “Eminiz, beklenen bir davranış olmadığını bildiğimiz için rahatlayacağız.”

Haber kaynağı : https://9to5mac.com/2018/11/14/exploding-iphone/

Donup kalan iPhone X , iPhone XS , iPhone XR nasıl Resetlenir (Soft Reset)?

iPhone Ekranı kasadan ayrıldı, Ne yapmalıyım?

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.