İnternet Alışverişinden Soğutan Konular

Bu yazı şimdiye kadar 1057kez okundu!

İnternet Alışverişinden Soğutan Konular

İnternet Alışverişinden Soğutan Konular
İnternet Alışverişinden Soğutan Konular

İnternet Alışverişinden soğutan konular ;

 1. Dokunarak, deneyip , kontrol edip, test edip alamazsınız.
 2. Hemen teslim alamazsınız. En az 2-7 gün arası teslimat süreleri vardır ve tedarik süresine göre uzayabilir. Üstüne üstlük hiç bir şekilde ara bilgi alamazsınız. Sürekli siparişinizin durumunu alışveriş sitesinden kontrol etmeniz gerekmektedir.
 3. Sipariş ettiğiniz ürün tedarik edilemediği için siparişiniz iptal edilir. Üstelik size ulaşılmadan sadece sipariş iptal bilgisi geçilir. Sebebinin ne olduğunu bile öğrenemezsiniz. Diyelim ki , öğrenmek için çeşitli yöntemlerle iletişim kurmak istediniz. Kolay gelsin , oldukça meşakkatli ve sevimsiz bir süreç sizi bekler. Çağrı merkezinden ulaşana kadar uğraşırsınız, ulaştıktan sonra derdinizi anlatmak ile uğraşırsınız. Karşı taraftaki kişi yeterince süreçlere hakim değilse daha da vaktinizi alır ve sizi yaptığınız alışverişten pişman olmaya başlatmıştır bile. Yazılı mesaj ile iletişim yöntemini denediğiniz diyelim, sizce hızlı sonuç alabilecek misiniz ????
 4. Sipariş ettiğiniz ürün giysi ise , beden uymadı yada renk ,kalite fotoğraflardaki gibi değil. N’olcak ? Hop yine sevimsiz bir süreç sizi bekliyor. Yok form doldur , kargoya götür yada kargocu size gelsin, geliş saati belli değil onu bekle ve teslim et ve para iadesi için bekle bakalım.
 5. Siparişiniz eksik de gelebilir. Ayrıca eksikliğine dair bir geri bildirim de almamışsanız bir de bu hususta uğraşmanız gerekecektir.
 6. Sipariş ettiğiniz ürün iptal edilir. Sebebi konusunda geri bildirim almazsınız. Tenezzül edip arayıp durumu açıklamazlar ,nedenini bile iletmezler. Yine aynı ürünü sitede aradığınızda fiyatı yükselmiş şekilde satışta görebilirsiniz. Bu ne demek oluyor ? Taahhüt edilen ve satılan fiyattan ürünü canları isterlerse satmaya biliyorlar demek ki ? Öyle mi ? Tüketici olarak sizin yerinizde olsam bu siteleri ifşa ederim.
 7. Sipariş ettiğiniz ürüne muadil ürün de size sormadan gönderilebilir. Bu durumda şahsen 2 kat daha fazla sinirlenirim.
 8. Siparişiniz kutusu sağlam olabilir ancak kutu içinde zarar görmüş olabilir. Gel de ispatla…
 9. Siparişiniz bir elektronik cihazsa ki vay halinize… %50 Şansınız var. Kapalı kutu dahi olsa yukarıda bahsettiğim 2-3-4-6-7-8 maddeler geçerlidir. Üstüne üstlük ödediğiniz rakam da muhtemelen küçümsenmeyecek derece fazladır. Malum elektronik cihaz sonuçta. Akıllı telefonlara bile 5-10 bin TL veriyorsak…
 10. Alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz sitenin de güvenli bir site olduğundan da emin olmanız gerekir. Yoksa ya hiç siparişiniz ulaşmaz yada ulaştığında pek hoşunuza gitmeyecek manzaralarla karşılaşabilirsiniz.
 11. İnternetten Alışveriş yaparken kullandığınız cihazın güvenliğinden de siz sorumlusunuz.

Yukarıda maddeler halinde listelediğim özet konulardır. Muhakkak ki daha fazlası ve yaşanmış değişik konular da mevcuttur. Sizi internet alışverişinden soğutan hikayeniz varsa lütfen yorumlarınızla bizlerle paylaşın…

İnternet Alışverişinden Soğutan Konular | Tayfunca Teknoloji

İnternet Alışverişinden Soğutan Konular | Tayfunca Teknoloji