Instagram da Alışveriş

Bu yazı şimdiye kadar 5834kez okundu!

instagram-shop

 

İnternetten alışveriş yapıyor musunuz?

Cevap,bir çoğumuz için olumlu olsa da birçoğumuz için olumsuzdur.

Olumlu cevaplayanlar; zamandan kazanma,bir çok ürünü bulma ve hatta çeşit zenginliği lüksüne sahip olmasından dolayı tercih ettiklerini paylaşırlar,keza benim için öyledir. Tek dezavantajı ürüne fiziksel temas sadece kargo süresinin sonunda elinize ulaştığındadır. Ee tabii bir de kargoyu bekleyecek kadar sabırlı olmanız gerekir.

Olumsuz cevaplayanlar; ilk sırada güvensizlik,dokunmadan alışverişin vermiş olduğu rahatsızlık gelir diye tahmin ediyorum. Gelecek ürünün fotoğrafta veya video da göründüğü gibi olup olmamasının yarattığı olumsuz düşünce. Aldatılma,kandırılma tedirginliği. Ülkemizde bu tarz kaygıların olması normal çünkü yüzyüze iken bile nelere maruz kalıyoruz. Gelişmiş birçok ülkede böyle bir kaygı yok. Sistem güven üzerinden yürüyor. Örnek vermek gerekirse; Amerika’da otomobil alışverişi sadece basit bir sözleşme üzerinde yapılıp bitiyor. Bir defaya mahsus alınan plaka çıkartılıp araç yeni sahibine teslim ediliyor. Kulağa çok tuhaf geliyor değil mi? Oysaki biz de hala noter diye bir aracı kurum var. Vergi borcunu olup olmadığı kontrol edilmek zorunda gibi gibi. Neyseki online sistem sayesinde daha işkenceli süreç daha kolay hale geldi. Amerika’da bu kadar suç oranı yüksek iken nasıl oluyorda bu kadar rahat bir sistem uygulanıyor değil mi? Unutmayın ki Amerika’da vergi kaçırmak vatan hainliği gibi ciddi bir suç olup yaptırımları son derece ağırdır. Cezalar o kadar serttir ki cesaret edilmez. Cesaret edenlerde zaten suç makinası halini almış,kaybedecekleri olmayanlardır.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Instagram da Alışveriş | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Konuyu çok dallandırıp budaklandırdım, hoş oldukça da müsait bir konu ama biz asıl başlığa bağlı konuya girelim.
Paylaştığı fotoğraflar ile para kazanan instagram kullanıcılarını duymuşsunuzdur. Fotoğraf ve video paylaşılan bu platformu girişimciler aynı zamanda eticaret kanalı olarak da kullanmaya başladılar.
Her türlü ürüne ulaşabileceğiniz hatta zaman zaman birçok yerde bulamayacağınız ürünlere de rastlayabilirsiniz.

48 Saatlik Büyük İndirim! Online kurslar şimdi yalnızca 29,99 TL'den başlayan fiyatlarla!Instagram da Alışveriş | Tayfunca Teknoloji.ads in wordpress

Peki, instagram üzerinden nasıl alışveriş yapılır?

1-) Kapıda ödemeli kargo vasıtasıyla. Bu yöntemde genelde PTT kullanılır hem uygundur hem de ödemeli kargo göndermek için tüzel bir kişi olmanıza gerek yoktur. Diğer özel kargo şirketlerinde de bu hizmet mevcuttur ancak hem tüzel kişilik olması gerekir hem ürünün orjinal ambalajı içinde irsaliyeli faturası olması gerekir. Yanlışım ve eksiğim varsa lütfen tamamlayın.
2-) Mevcut ticari web sayfasının sosyal ağdaki bir koludur. Web sayfasından kredi kartı veya havale ile işlem yapabilirsiniz. Instagram bir reklam mecrası olarak kullanılmaktadır.
3-) Satıcının hesabına havale yaparak alışveriş yapabilirsiniz.
4-) PayPal vasıtasıyla ödeme yapabilirsiniz.
5-) Çeşitli iddia mecralarını ödeme kanalı olarak kullananlar da mevcuttur. Size iddia hesabını nunarasını verir ve o hesaba para transfer etmenizi ister. İşlemi herhangi bir bankamatikten bile yapabilirsiniz. İşlem gerçekleştikten sonra satıcı ilgili iddia hesabından kendi tanımlı banka hesabına transferi gerçekleştirebilir.
6-) Gittigidiyor,sahibinden,sanalpazar,n11 gibi sıfır veya ikinciel ürün alışverişini güvenli olarak yapmayı sağlayan platformlara yönlendirerek yapılabilir. Avantajlıdır,çünkü riskinizi düşürür. Ancak satış veya alışınızdan komisyon maliyeti doğar.

Şimdilik aklıma gelen yöntemler bunlar,farklı bir durum ile karşılaşır veya bilgim olursa konuyu güncellerim.

Hangi yöntem tercih edilmelidir?
Mümkün ise, 1,2,3,4,6 ‘ü tercih etmenizi öneririm.

Size önerebileceğim bizzat sahiplerini tanıdığım alışveriş yapabileceğiniz güvenli instagram hesapları şunlardır ;

JOYBOXHOUSE http://instagram.com/joyboxhouse          

LOVVAS  http://instagram.com/_lovvas_       http://www.lovvas.com

 

Ben de ikinciel kendi kullanmadığı ürünlerimi satarak değerlendirmek istediğim için bu trende dahil oldum.

http://instagram.com/sanaldunyalicom

 

Değerli yorumlarınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

 

Bu yazı şimdiye kadar 5834kez okundu!

Henüz Değerlendirilmemiş

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.