Huawei Kullanıcıları Hey Celia diyecek

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Huawei Kullanıcıları Hey Celia diyecek

 

Hey Celia ! Huawei kullanıcılarından duyacaksınız. Huawei, 26.03.2020 de online tanıtımında P40 serisini , yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı. Bunlardan birisi de kişisel asistanı Celia.
Kişisel asistan denilince akla ilk Siri geldiğini tahmin etmek zor değil. Yaygın iPhone kullanıcıları da olduğunu düşünürsek Siri ‘yi tanımayan yoktur.
Huawei ‘in Celia ‘sını bakalım ne kadar kişi tanıyacak ?

 

Huawei kullanıcıları Hey Celia diyecek
Celia , Huawei kişisel asistanı

Bildiğiniz üzere Amerika ‘nın Huawei ile olan işbirliği askında ve buna karşı uygulanan ambargo ile Huawei cihazları Google ‘a ait hiç bir servisi kullanamıyor.
Hızlı bir çıkış yakalayan Çin’li marka ,bu durum karşısında kendi mobil işletim sistemini ,uygulama mağazasını ,mobil servisini ve son olarak da Kişisel sanal asistanını yapmak zorunda kaldı.
İyi mi oldu , kötü mü oldu hem marka hem de kullanıcılar zaman içerisinde tespit edebileceklerdir.

Bir nevi bağımsızlaşan marka yeni hizmet ve servisleri ile ürünlerindeki başarıyı yakalarsa oldukça mutlu sonuçlara ulaşacağı kesin. Hep beraber göreceğiz.

Huawei ‘nin Celia ‘sı tabii ki yapay zeka desteklidir. Tıpkı diğer alternatifleri gibi ; Google-Google Asistan , Apple-Siri , Amazon-Alexa.

Türkiye ‘de Amazon- Alexa çok yaygın olmasa bile Avrupa ‘nın teknoloji lokomotiflerinden olan Almanya ‘da radyo programlarında bile sık sık kullanılıyor. Açıkçası bizzat dinlediğimde de oldukça başarılı bir performans gösterdiğini belirtebilirim.

Apple- Siri için çok söze zaten gerek yok. Apple ‘ın Siri ‘ye bir beden üretmesi ile Siri-Bot olarak karşımıza çıkacak ilk kişisel robotlar arasında olmasını bekliyorum. Bir yere not alın ,bunu Tayfun ‘dan haber almıştık diyeceksiniz.

Google – Google Asistanı da Siri ile kapışacak alternatifler arasında. Bakalım hangisinden önce ilk P-ROB ( Personel Robot ) terimi yazarken uydurdum. 😛

Hey Celia ! sesli komutu ile aktifleşecek.

Celia ile yapabilecekleriniz ;

  • Mesaj gönderme,
  • Hatırlatma servisi -Alarm kullanımı,
  • Arama yapma ve cevaplama için kullanımı,
  • Müzik çalma için kullanım,
  • Kısayol komutları ; Selfie çekme vs. gibi.

 

Celia Kişisel Sanal Asistan
Celia Kişisel Sanal Asistan

 

 

“Celia” Şimdilik Türkçe Desteklemiyor

Şuan için sadece İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini destekliyor. Sanal asistan ilk olarak Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya gibi ülkelerde kullanıma sunulacak. Türkiye için ne zaman kullanabilir henüz bilinmiyor. Takip ederek konu ile ilgili bilgi paylaşılacaktır.

Hey Celia – Huawei tarafından detaylı tanıtım için tıklayın. 

E-Bülten ‘e abone olarak takip edebilirsiniz.

 

Bunları Okudunuz mu ?

Huawei AppStore indir (AppGallery)

En Çok Satan Akıllı Telefonlar 2019

Huawei Telefon Kullananları ilgilendiren haber

 

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.