HomePod Apple Akıllı Hoparlör Ne işe yarar ?

Bu yazı şimdiye kadar 1958kez okundu!

HomePod – Apple Akıllı Hoparlör Ne işe yarar ?

HomePod – Apple Akıllı Hoparlör ile neler yapabilirsiniz sorunun cevabını bu yazıdan bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağım. Gerek var mı yok mu sorusunu size kalmış.

Bluetooth ‘lu hoparlör / speaker almak istiyorsunuz ancak kaliteli de olsun derken baktınız fiyat yükseldi. Derken kalitesini bildiğiniz marka ‘nın özellikli bir hoparlörü olduğunu öğrendiniz. Apple HomePod.

Adından anlaşılacağı gibi evde kullanımlayı hedefleyen , ev asistanı hatta ofis asistanı olarak değerlendirilebilecek akıllı  hoparlör. Nesi akıllı derseniz , Siri ‘li desem yeterli mi ?

HomePod Apple Akıllı Hoparlör Ne işe yarar ? | Tayfunca Teknoloji

HomePod Apple Akıllı Hoparlör Ne işe yarar ? | Tayfunca Teknoloji
HomePod

HomePod ile Neler Yapabilirsiniz ?

  • Alarm kurabilirsiniz. Tabii zamanlayıcı da kurabilirsiniz. Geri sayım yapar ve size süreniz dolduğunda konuşarak geri bildirimde bulunur.
  • Diğer Akıllı ev aletlerinizi HomePod ile yönetebilirsiniz. Örneğin akıllı bir ampülünüz var. Sesli olarak komut verdiğiniz de Siri yardımıyla ışıklarınızı yönetebilirsiniz.  Sadece basit olarak aç-kapa değil renk değiştir komutu bile verilebilir. Yada mutfağın lambasını kapat. Yatak odasının lambasını mavi yap gibi komutlar kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer kapınız da akıllı ise kapınızı HomePod yardımı ile kitleyebilir yada kilidini açabilirsiniz.
  • Mesaj dikte ettirip gönderebilirsiniz. HomePod ‘u kullanarak Siri sayesinde söylediklerinizi yazar ve gönderilmesi istediğiniz kişiye gönderir.
  • Siri ‘nin sesini ve aksanını beğenmediyseniz, değiştirme şansınız da var.
  • Evden çıkarken kapınızı kitlemeyi , ocağı kontrol etmeyi, prizleri kontrol etmeyi, camları kontrol etmeyi, gazı kontrol etmeyi gibi kritik kontrol gereklilerini HomePod ile kendinize anımsata bilirsiniz.
  • HomePod ve Siri ‘nin entegrasyonu sayesinde notlarınızı bile dikte ettirebilirsiniz.
  • HomePod ile müzik dinlemek sıradan bir işlem gibi kalıyor ancak işin içine komutlar girince renk değişiyor. Parça değiştir, ses aç-kapat gibi komutları algılaması işlevsellik kazandırıyor.

HomePod Apple Akıllı Hoparlör Ne işe yarar ? | Tayfunca Teknoloji

HomePod Teknik Özellikleri ;

Boyut, Ağırlık ve Renk
Boyutlar:
6.8 inç yüksekliğinde (172 mm)
5.6 inç genişliğinde (142 mm)

Ağırlık:
2,5 kg

Renk:
Uzay gri
Beyaz

Ses teknolojisi
Özel amplifikatör ile yüksek gezi woofer
Her biri kendi özel amplifikatörüne sahip yedi boynuz yüklü tweeter dizisi
Uzak alan Siri için altı mikrofon dizisi
Otomatik bas düzeltme için dahili düşük frekanslı kalibrasyon mikrofonu
Doğrudan ve ortam ses ışını oluşturma
Şeffaf stüdyo seviyesi dinamik işleme