En yüksek IQ Test sonucu 11 yaşındaki çocukta

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

En yüksek IQ Test sonucu 11 yaşındaki çocukta

Arnav Sharma,
11 yaşındaki bir çocuk, IQ testinde Albert Einstein ve Stephen Hawking’den daha yüksek puan aldı. Dahilik kriteri 140 puan ve Arnav Sharma, kâğıt üzerinde elde edebileceğiniz maksimum olası sonuç olarak 162 puan kazandı. Alman fizikçi Albert Einstein’dan ve ünlü kozmoloji uzmanı Hawking’den iki puan daha yüksek.

[adsenseyu2]

Arnav, okumada sıfır hazırlık ile birkaç hafta önce son derece zorlu testi geçti. Daha önce sınava ait hiç bir bilgisi olmadan ve örnek görmediği halde akıl yürütme yeteneğini ölçen sınavdaki notu, onu IQ düzeyi açısından ulusun en üst yüzde birine yerleştirdi.

Arnav, “Mensa testi oldukça zor ve pek çok kişi bunu geçemedi, geçeceğimi beklemiyordum” diyerek özgüvenli şekilde Independent’a demeç verdi.

Dahi Çocuk Arnav

“Sınava Salvation merkezinde aldım ve yaklaşık iki buçuk saat sürdü”. “Orada yaklaşık yedi ya da sekiz kişi vardı. Bir kaçı çocuktu, gerisi yetişkinlerdi. Olabilir diye düşündüm “dedi.

Hint kökenli olan Arnav, sınava başlamadan önce endişeli olmadığını vurguladı ve “Sınav için hiç hazırlık yapmadım ama gergin değildim. Ailem şaşırdı ama sonuç hakkında onlara söylediklerinde çok mutlu oldular. “

Annesi Meesha Dhamija Sharma, bütün sınavlar boyunca “parmaklarımı çapraza alarak bekledim.” dedi.

“Neler olacağını düşünüyordum çünkü asla bilemezsiniz ve hiç görmemişti” diye belirtti.

Arnav ‘nın Annesi ; “Arnav ‘daki farkılılığı ilk AnneAnnesi fark etti. Henüz 1.5 yaşında iken Hindistan’a aile ziyaretine gittik.  Arnav ‘ın eğitiminde çok başarılı olacağını, çok farklı olduğunu paylaştı. ancak beni mutlu etmek için söyeldiğini düşünüp ona inanmamıştım. Haklıydı.”

[adsenseyu3]

“2.5 yaşında matematiksel becerisinin farkına vardık. O, 100’den fazla sayabiliyordu. Öğretmeyi bıraktım çünkü rakamlarının sonu yoktu.”

“Sülalede alışılmadık derecede yüksek zekaya sahip başka biri var mı diye sorguladım ancak yok : “Babası da zeki ancak bu kadar değil” dedi.

Crossfields Okulu’na kayıtlı Arnav, hem çok rekabetçi hem de aranan okullar olan Eton College ve Westminster için hiç bir çalışma ve hazırlık yapmadan başarılı olarak seçildi.

Ancak, yetenekleri sayılarla sınırlı değilmiş. Şarkı söylemek ve dans konusunda da yetenekli olduğu sekiz yaşındayken bir yarışmada Bollywood dans ve müziği ile Yarı finallerine çıkmış.

Hobilerini kodlama, badminton, piyano, yüzme ve okuma olarak da niteleyen Arnav, aynı zamanda olağandışı bir coğrafi bilgiye sahip ve dünyanın tüm başkentlerini sayabiliyor.

Mensa , dünyadaki en seçkin kulüplerden biridir, çünkü katılmanın tek yolu, IQ’nuzun milletin en üst yüzde ikisinde olduğunu ispatlamaktır.

Mensa Özel Kulubü , 1946’da Oxford’da bir bilim adamı ve avukat olan Lancelot Lionel Ware ve Avustralya yasama meclisi üyesi Roland Berrill tarafından kuruldu ancak organizasyon daha sonra dünyaya yayıldı.

Görevi, “insan zekasını insanlığın yararına tanımlamak ve beslemek”.

Haber kaynağı : http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/boy-iq-test-score-albert-einstein-stephen-hawking-11-year-old-arnav-sharma-a7814946.html

[adsenseyu4]

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.