ClubHouse Nedir , ClubHouse Davetiyesi

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

ClubHouse Nedir , ClubHouse Davetiyesi

Yeni sosyal medya platformu ClubHouse hızla geniş kullanıcı kitlesine ulaşmaya devam ediyor. Adını sık sık duyduğumuz bu ClubHouse Nedir , Nasıl kullanılır , Davetiye zorunlu mu ,Android telefon ve tabletlere de yüklenebilir mi  ? Sorularınıza cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

ClubHouse Nedir ?

Alışıla gelmiş sosyal medya platformlarından farklıdır. Sesli Twitter gibi yorumlar da mevcut. Ancak uygulamada üzerinde yazılan , çizilen , beğenilen , yorum yapılan yada bir akış ekranı mevcut değil. Sohbet odaları ve sesli mesajlar mevcut. Sohbet odalarındakiler birbirini takip etmek yada arkadaş olmasına  da gerek yok.
Sesli Konferans chat olarak düşünebilirsiniz. Yada WhatsApp grubundakilerle sesli mesaj ile sohbet gibi düşünebilirsiniz.Her odanın bir konusu ve konuya katılanların da görüşleri mevcut.

ClubHouse Neden Farklı

ClubHouse Nasıl Kullanılır ?

Üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz. Seçiminize göre odalar listeleniyor. Odalara dahil oluyorsunuz. Ancak aynı anda herkesin sesli mesajını bırakması gibi bir durum ile karşılaşmıyorsunuz. Her odanın moderatörü (admin) ‘i mevcut. Genelde konuyu açan kişi-lerdir. Fikrini sesli olarak paylaşmak isteyen el kaldırıyor diyelim. Yani izin istiyor ve diğerleri de o kişiyi dinliyor. Konuşmacı , dinleyici yada modaratör olabilirsiniz.

ClubHouse Neden Farklı

ClubHouse Neden Farklı ?

 • Fotoğraf yok.
 • Video yok.
 • Akış yok.
 • Yazmak yok.
 • Beğenmek yok.
 • Emoji yok.
 • Paylaşmak yok.
 • Sadece Sohbet odaları ve Sesli mesajlar var.

ClubHouse ‘a Nasıl Üye Olunur ?

Üye olmak için üye formunu doldurup hesabınızı gerek sms gerekse e-mail ile doğrulamanız isteniyor. Doğrulama işleminden sonra bekleme listesine alınıyorsunuz. Sistem size en kısa sürede haber verecek şeklindeki mesajınız alıp beklemeye başlıyorsunuz. Ancak hali hazırda üye olan birisi size davetiye gönderirse , davetiye kodu ile bekleme listesine girmeden doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Davetiye Zorunlu değil. Sadece sabırsızlar için gereklidir. Popüler kültüre dahil etmeye aceleniz varsa yada bu platformu bir ayrıcalık olarak görüyorsanız. Platformun da amacı bunun sağlamak. Görünüşe göre de amacına ulaşıyor.

web adresi

ClubHouse Neden Farklı

ClubHouse Kullanım Kuralları Nedir ?

 1. Hizmette gerçek bir ad ve kimlik kullanmalısınız.
 2. Platformu kullanmak için en az 18 yaşında (veya ülkenizin gerektirmesi durumunda daha büyük) olmalısınız.
 3. Herhangi bir kişiye veya gruplara taciz, zorbalık veya tacizde bulunamazsınız.
 4. Herhangi bir kişiye veya gruplara karşı ayrımcılık yapamaz, nefret dolu davranışta bulunamaz veya şiddet veya zarar verme tehdidinde bulunamazsınız.
 5. Başkalarının özel bilgilerini önceden izinleri olmadan paylaşamaz, paylaşma tehdidinde bulunamaz veya paylaşımını teşvik edemezsiniz.
 6. Platformda elde edilen bilgileri önceden izin almadan kopyalayamaz, kaydedemez veya başka şekilde çoğaltamaz ve / veya paylaşamazsınız.
 7. Herhangi bir fikri mülkiyeti veya diğer mülkiyet hakkını ihlal eden herhangi bir konuşmaya katılamaz veya herhangi bir içerik yükleyemezsiniz.
 8. Yanlış bilgi veya istenmeyen e-posta yayamaz veya bilgileri yapay olarak büyütemez veya bastıramazsınız.
 9. Küçükler de dahil olmak üzere herhangi bir kişiye veya gruplara zarar verme niyetinde olan veya zarar verme ihtimali olan bilgileri (manipüle edilmiş medyayı) paylaşamaz veya tanıtamazsınız.
 10. Hizmeti herhangi bir yetkisiz veya yasa dışı faaliyet yürütmek amacıyla kullanamazsınız.

Yukarıdaki kurallara uymayanların hesaplarını silineceği baştan bildiriliyor. Bu konulardaki ihlalleri bildirmeniz için de destek ekibine e-posta göndermeniz bekleniyor. support@joinclubhouse.com

ClubHouse App indir.

Mobil uygulaması Android Telefon ve Tabletler için Henüz YOK.
Sadece iOS kullanıcıları (iPhone ,iPad kullanıcıları) yükleyip kullanabiliyor. Muhtemelen ilerleyen günlerde Android hatta Huawei AppGallery için de uygulamayı yayınlayacaklardır.

Web üzerinden kullanılamadığını da belirtelim.

ClubHouseApp  Uygulamasını indir.

 

[polldaddy poll=10741271]

 

eSIM Nedir , Hangi Telefon Destekliyor

Sesli Tweet Dönemi ilk önce iPhone da

Genel Değerlendirme
Şimdi Değerlendir
[Toplam: 6 Ortalama: 5]
Hayat Paylaşınca Güzel ;)
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.