Apple Watch Nasıl Restart yapılır?

Bu yazı şimdiye kadar 728kez okundu!

Apple Watch Nasıl Restart yapılır?

Apple Watch nasıl restart (yeniden başlatma) yapılır ? Zaman zaman bir çok akıllı cihazımız takılma, donma olarak adlandırdığımız durumlarda kalıyor ve işlevsiz konuma gelip bir yerde kilitleniyorlar. Her zaman ki fonksiyonlarını yerine getiremiyor, verilen komutlara cevap veremiyorlar. Bu durumda her zaman bir aç-kapat işe yarar. Malum sonuçta hepsi elektronik cihaz ve zaman zaman kapatıp açma işe yarıyor. Bazı akıllı cihazlarda kilitlenme durumu söz konusu olduğunda standart açma-kapat tuşu bile işlevsiz kalabiliyor. Bu durumda ya cihazın bataryasının bitmesini beklemek gerekir yada biliyorsanız Restart işlemi yaparsınız. iPhone ‘larda tuş kombinasyonu ile bu işlem yapılırken peki Apple Watch nasıl Restart yapılır ?

Apple Watch ,çoğu zaman gayet seri ve stabil çalışır. Ancak bazen aşırı yavaşlama yada kurulu bir uygulama hatasından kaynaklı problem yaşanabilir. Her işletim sistemi olan akıllı cihaz gibi , WatchOS ‘da bu durumlarda kilitlenebilir ,donabilir. Bu durumların çözümü basit bir yeniden başlatma (restart) yada force to restart ( yeniden başlatmaya zorlama) işlemi yapılmasıdır.

Apple Watch Nasıl Restart yapılır? | Tayfunca Teknoloji

Apple Watch Nasıl Restart yapılır ( yeniden başlatılır ) ?

Saatin üzerinde Restart işlemi için özel bir tuş bulunmadığı için uzun olan tuşa basılı tutup güç menüsünün çıkmasını bekleminiz gerekir. Bu arada şarjda olmaması gerekiyor. Bu işleme özetle kapatıp -açma deriz.

"<yoastmark
Apple Watch Nasıl Restart yapılır

Apple Watch Nasıl Restart yapılır? | Tayfunca Teknoloji

Aşağıdaki güç menüsü çıktığında, yapılması gereken “Kapat” (power off) ‘a dokunarak kapanmasını beklemektir.

"<yoastmark

Saatin ekranı tamamen kararmış ve kapanmış olana kadar bekleyin. 10 sn sonra tekrar aynı tuşa basarak açın.