Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu

Read ın your language

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu

Bu yazı şimdiye kadar 1210kez okundu!

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu
Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu

Bilgisayar toplama simulatör oyunu ile kendi bilgisayarınızı sanal ortamda bir oyun olarak kurabilirsiniz. Simülatör oyunlarını genelde uçak ve araba oyunlarında tercih ederiz. Tabii bir de  Simcity gibi oyunlardan biliriz.

Orjinal adı : PC Building Simulator oyunu ile klavyenin yön tuşlarını kullanarak hareket ederek ve parça satın alarak kendi bilgisayarınızı kuruyorsunuz. Böyle bir oyun ne kadar ilginizi çeker bilmem ,paylaşmak istedim.

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu
Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu

Bu hafta, alfa test aşamasında yeni bir Simulatör oyunu piyasaya çıktı ve konuyla ilgilenenler için ücretsiz indirebiliyor.
PC Building Simulator v0.01 şimdi Windows ve Linux kullanıcıları için indirilebilir. Geliştirici ‘McIntyre’, WordPress blog’u aracılığıyla geribildirim, öneri, hata raporları ve benzeri yollar arıyor. Unutmayın bunun bir ‘pre-alfa’ sürümüdür, bu nedenle geliştirici büyük olasılıkla belirgin sorunlarla ilgilenip konulara aktif olarak çalışacaktır.

Malum gerçek bir bilgisayar toplamak için ciddi paralar harcamak gerekiyor. İş gereği lazım değil ise hobi için oldukça pahalıdır.

Bilgisayar toplama simülator oyunun henüz geliştirme aşamasında yani Alfa aşamasında kullanımda olduğunu belirtelim. Yani ilk etapta sizi tatmin etmemesi gayet normal. Kurgu falan yok. Görseller muhteşem falan değil.

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu aşağıdakileri sağlamayı hedefleyecektir:


• Bileşenlerin doğru boyutta 3D modelleri mevcuttur.
• Aralarındaki doğru etkileşimler. Her şeyin, gerçek hayatta olduğu gibi kurulduğu bir yuvası mevcut.
• İlk bilgisayarı oluşturmaya, bileşenleri ve prosedürleri adım adım izlemeye başlamanızı sağlayacak öğretici takip etmesi kolaydır.
• Önizleme, gerçek hayatta üzerinde çalışmaya başlamadan önce oluşturma ve deneme imkanı sunar.

• Tüm bunlar ve çok daha fazlası kullancı yorumları ve katkıları ile geliştirmeye açıktır.

Bilgisayar Toplama Simulatör Oyunu geliştirildiğinde, çevrimiçi bilgisayar bileşen perakendecileri ile bağlantı kurma potansiyeli var. Bu, bazıları için hem ilginç, hem de yararlı olabilir ve belki de, çok yüksek bir işlemci soğutucusu sipariş etmek gibi klasik hatalar yapanlara veya bu kartuşun bir parçası olan şasiye göre çok geniş veya uzun bir grafik kartına sahip olmaktan alıkoyabilir. 

Özetle, satın almak istediğiniz parçaların diğer donanımlarla uyumlu olup olmadığını herhangi bir çakışma ve uyumsuzluk problemi yaşamanızı önleyecek simulatör olacaktır. Fikir güzel, mantık güzel. İşin ehli olmayanlar için kılavuz bir program olarak değerlendirmek gerekir. Ancak tüm fonksiyonlar çalıştığında online bilgisayar parçaları satan firmalarle entegre edilirse başarıya ulaşabilir bir proje olarak düşünüyorum. Parça başına komisyon uygulaması da bu projenin getirisi olacaktır. 

.ads in wordpress

PC Building Simulator v0.01 indirmek için tıklayınız.

 

 

 

Summary
software image
Author Rating
1star1star1stargraygray
4 based on 3 votes
Software Name
PC Building Simulator
Operating System
Windows - Linux
Software Category
Simulator
Price
USD FREE
Landing Page

Bu yazı şimdiye kadar 1210kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.