Akıllı Telefonlarda Gizli Menü

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 4600kez okundu!

android-telefonlarin-gizli-menusu-4918620

Akıllı telefonların hepsinde olmasa da bazı serilerde ve markalarda çalışan bir gizli menü mevcut. Bu menü ne işe yarar ayrıca nasıl bu menüye erişim sağlanır ?

Örnek : Samsung Markasına ait olup denenmiştir. Aşağıdaki kodu , Arama yaparken kullandığınız rakam yazdığınız yerde girmeniz yeterli olacaktır. Otomatik gizli menüye erişim sağlanır.

*#0*#

gizli menü

Aslında gizli menü diye adlandırdığımız bu menü cihazın testlerini yapmakta kullanılır. Muhtemelen teknik servisler, arıza tespitinde kullanıyor. Yada cihazı kalibre etmekte kullanıyorlardır.

Zaten açılan menüden göreceksiniz ki telefonunuzun özelliğine göre seçenekler çoğalır.

iPhone ‘larda, *3001#12345# tuşlayarak sim kart ve şebeke ile ilgili teknik pek çok bilgiye ulaşılabilir.

*#*#4636#*#* veya *#*#INFO#*#*  Yine Android telefonlarda erişim sağlayabileceğiniz başka gizli menü , batarya ve diğer teknik detaylar ile ilgili bilgi vermektedir.

gizli-menu

Nokia ‘nın Lumia serisi cihazlarında ise ; arama ekranından ##634# tuşlamak sizi gizli menüye ulaştıracaktır.

Bu yazı şimdiye kadar 4600kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.