50 MP Canon Fotoğraf Makinası

Bu yazı şimdiye kadar 4468kez okundu!

Canon-5Ds

Fotoğraf makinası dendiğinde akla gelen ilk olarak betimlersek yanlış olmaz. Canon ‘un başarılı cihazları hakkında uzmanların ince eleyip sık dokuyan yorumları dışında yorum yapmak pek uygun olmaz diye düşünüyorum.

Yakında duyurulması beklenen Canon EOS 5DS’in teknik özellikleri ve görseli internette dolaşmaya başladı.

EOS 5DS’in 50,6 megapiksel çözünürlüklü ve tam kare sensörlü CMOS sensör ile çift DIGIC6 işlemciyle birlikte geleceği iddia ediliyor.

Digicame-info isimli Çinli internet sitesinin aktardığı bilgiye göre Canon EOS 5DS’te düşük ışık koşulları için ISO hassasiyeti 6.400’e kadar artırılabilecek. 61 odak nokta sayısına sahip olacağı ifade edilen makinede 5 fps sürekli çekim özelliği, 1,3 kat ve 1,6 kat crop modları yer alacağı söyleniyor. Magnezyum alaşım gövdesi sayesinde EOS 5DS’in su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı olacağı dile getiriliyor.

Önümüzdeki hafta Japonya’da gerçekleşecek Fotoğraf Makineleri ve Görüntüleme Fuarı CP+ Fuarı’nda Canon’un EOS 5DS modeli haricinde EOS 5DSR‘yi de tanıtacağı konuşuluyor. EOS 5DSR modelinde farkın optik düşük geçirgenlikli filtre (OLPF) barındırmayacağı belirtiliyor. Makinede bu filtrenin yer almaması durumunda çok daha keskin fotoğraflar çekilebilecek.

Bu yazı şimdiye kadar 4468kez okundu!

Henüz Değerlendirilmemiş

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.