Google Song Maker ile kendi müziğini yap

Bu yazı şimdiye kadar 2255kez okundu!

Google Song Maker ile kendi müziğini yap

Chrome Music Lab, Song Maker adlı yeni bir müzik oluşturma aracı başlattı. Tarayıcı (Chrome ) tabanlı bir deneyim olan Song Maker, seçtiğiniz iki farklı enstrümana ait döngüleri programlamanıza, ardından kaydetmenize veya işbirliği için başka birine göndermenize olanak tanıyan bir tür sıralayıcı diyebiliriz.

Google Creative Lab, 2016 yılında Chrome Müzik Laboratuvarı’nı başlattı. Her bir Chrome Müzik Laboratuarı taksiti, bir dizi web tabanlı deneyin müzik ve sesle farklı bir şekilde oynamasına izin veriyor. Bu frekans değerlerini öğrenmek için şirin bir karakter serpiştiren ve salınan Osilatörler, ses titreşimlerinin havada nasıl hareket edeceğini görsel olarak gösteren Ses Dalgalarını içerir.

Song Maker biraz karmaşık gibi görünür , ancak aslında çok açık ve kolaydır. ilk etapta çocuklar için bir uygulama olarak da algılayabilirsiniz. İki bölüme ayrılmış bir sıralayıcı biçimi vardır: melodi için ana bölüm ve alttaki ritm için daha küçük bir çubuk. Her bölüm için birkaç müzik seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz, daha sonra notlarınızı cihazınıza bağlı olarak fare, klavye veya parmağınızı kullanarak çizebilirsiniz. (Notların tek tek tıklanması gerekmez; karşı tarafa sürükleyebilir ve not şeritleri boyayabilirsiniz.)

Tecrübeniz yoksa  endişelenmeyin. Song Maker, seçtiğiniz ölçeğe bağlı olarak hangi notaların mevcut olduğunu tespit ediyor. Böylece, ne yaparsanız yapın, berbat olmayacaktır. Hemen kendinize pay çıkartmayın ! :)

Ayrıca, bir MIDI klavyesine bağlayabilir veya Mikro düğmenin Song Maker’da şarkı söylemesini sağlayabilirsiniz; hangi notaya isabet ettiğinizi göstermek için sol tarafta gezinen bir simge görünür.

Ana arayüzün ötesinde, şarkınızı daha da özelleştirmek için mevcut olan bir sürü seçenek var. Tempoyu sürgülü bir çubukla ayarlayabilir, bir oktav aralığı, döngünün uzunluğunu, çubuk başına kaç atım istediğinizi ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Genel olarak, rahatlıkla oynamak eğlenceli küçük bir deneyim.

Chrome Müzik Laboratuarı’nın Song Maker’ı ücretsiz olarak çalınabilecek birçok tarayıcı tabanlı müzik oluşturma aracından biridir. Örneğin, PIXELSYNTH eskizleri çizmenizi sağlar ve ardından bu görüntüleri kaydırdığında müzikler haline getirir ve Novation, Arcade adlı Launchpad donanımının, döngüleri programlamak için örnek pedlerine dokunan bir tarayıcı sürümünü hazırlar.

Google Song Maker ile kendi müziğini yap | Tayfunca Teknoloji Google Song Maker ile kendi müziğini yap | Tayfunca Teknoloji

Adımı yazarak oluşturduğum müziğimi de aşağıdan dinleyebilir , siz de kendi müziğinizi yapabilirsiniz.

Google Song Maker ile kendi müziğini yap | Tayfunca Teknoloji

Bu yazı şimdiye kadar 2255kez okundu!

"Google Song Maker ile kendi müziğini yap", 5 out of 5 based on 1 ratings. Henüz Puan YOK

Hemen Puan Ver

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.