Yurtdışından iPhone alacaklar Mutlaka okuyun!

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1066kez okundu!

Yurtdışından iPhone alacaklar Mutlaka okuyun!

Yurtdışıdan iPhone alacaksanız mutlaka bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız !

Dubai ‘den alınan iPhone ‘ların arkasında “CE” logosu ve diğer bilgiler yer almamaktadır. Bildiğiniz boş düz bir yapısı var.

Genelde bir çok Avrupa ülkesinde “CE” logosunun ürünün veya kutusunun üstünde mutlaka görünür yerde olması gerekiyor. Yasal bir zorululuktur. “CE” logosu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz TSE ‘nin sayfasını burdan ziyaret edebilirsiniz.

Konu , Dubai ‘de alınan iphone ‘ların arkasında herhangi bir bilgi ve CE logosunun olmamasından aslında farklı bir boyuta taşınıyor. Bu logonun olmaması cihazınızın orjinal olmadığını göstermez. Cihazınız orjinaldir ancak yukarıda belirttiğim gibi üzere bazı ülkelerde zorunluluk olmadığı için, Dubai ‘ye üretilen yerde bu logo ve diğer bilgiler yer almamaktadır. Arkası tamamen boş olarak üretilmektedir. Belki bu durum  daha çok hoşunuza gidebilir.

Yurtdışından iPhone alıyorsanız çok dikkatli olmanız gereken asıl husus ; Bazı modellerin Türkiye ‘de garantisi devredışı ve herhangi bir şekilde Apple tarafından destek verilememektedir.

Yurtdışından Almamanız gereken iPhone Modelleri ;

  • iPhone X –  A1865 satın almayın !
  • iPhone 8 – A1863 , A1906 satın almayın !
  • iPhone 8 Plus – A1864 , A1898 satın almayın !
  • iPhone 7 – A1660, A1779 ,A1780 satın almayın !
  • iPhone 7 Plus – A1661 ,A1785, A1786 satın almayın !

Yurtdışından Alabileceğiniz iPhone Modelleri ;

  • iPhone X – A1901 modelini satın alabilirsiniz.
  • iPhone 8 – A1905 modelini satın alabilirsiniz.
  • iPhone 8 Plus A1807 modelini satın alabilirsiniz.
  • iPhone 7 – A1778 modelini satın alabilirsiniz.
  • iPhone 7 Plus – A1784 modelini satın alabilirsiniz.

Diğer iPhone modellerini öğrenmek isterseniz burdan Apple ‘ın ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, yalnız listede Türk bayrağı olan modellerin Türkiye desteği mevcuttur.

.ads in wordpress

iPhone X maliyeti ne kadar olabilir ?

iPhone X True Depth Teknolojisi Nedir ?

iPhone X-iPhone 8 Plus-iPhone 7 Plus Kamera özellikleri

iPhone X benzeri telefonlar

Yurtışından iPhone alacaklar

Bu yazı şimdiye kadar 1066kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.