Youtuber ‘ların canını sıkabilecek haber

Read ın your language

Youtuber 'ların canını sıkabilecek haber
Youtuber 'ların canını sıkabilecek haber

Bu yazı şimdiye kadar 925kez okundu!

Youtuber ‘ların canını sıkabilecek haber

Youtuber ‘ların canını sıkabilecek haber

Youtuber, video yükleme platformu olarak youtube ‘u tercih eden vlogger ‘lara verilen isim. Habere göre ; Youtube , 10.000 kez videosu izlenene kadar Youtuber ,ortak iş programına dahil olsa bile ,para kazanmayı hak edemeyecek. Youtube koyduğu bu alt limitle böylece çıtayı yukarı çekmiş oldu.

Youtuber 'ların canını sıkabilecek haber
Youtuber ‘ların canını sıkabilecek haber

Youtube Neden Böyle bir karar aldı ?

Beş yıl önce, YouTube iş ortaklığı programını herkese açmıştı. Bu gerçekten çok önemli bir şeydi: Bu, herkesin servise kaydolması, video yüklemeye başlamasını ve hemen para kazanmaya başlamasını sağlamıştı. Bu model, YouTube ‘un, web ‘in en büyük video platformu olmasını sağladı. Ancak aynı zamanda bazı sorunlara yol açtı. İnsanlar başkalarının sahip olduğu içeriği yükleyen hesaplar, bazen büyük kayıt etiketleri veya film stüdyoları, bazen diğer popüler YouTuber ‘ ların videolarını kopyalıyordu. Kopya /Klon videolarla mücadele etmek için YouTube 06 nisan 2017 ‘de iş ortaklığı programında bir değişiklik olduğunu açıkladı. Artık, youtuber ‘lar kendi kanallarında 10.000 ömür boyu görüntüleme elde edene kadar para kazanma özelliğini açamayacaklar. YouTube, bu alt limit ile kanalın orjinal içerik üretim üretmediğini de anlamış olacak. Hali hazırda arkada planda çalışan robotlar sayesinde, siz video yüklediğinizde , telif hakkı olan içerik için reklam yayınlama hakkı vermemektedir.  Youtube bu hamlesiyle tamamen gerçek içerik üreticiler ayırt etmeyi de hedeflemektedir.

Youtuber 'ların canını sıkabilecek haber
Youtuber ‘ların canını sıkabilecek haber

Youtube Duyrusu

“Birkaç hafta içinde, YouTube İş Ortağı Programı’na katılmak için başvuran yeni içerik oluşturucular için de bir inceleme süreci ekleyeceğiz. Bir yaratıcı kanallarında ömür boyu 10 bin kez görüntüleme gerçekleştirdikten sonra, etkinliklerini politikalarımıza göre inceleyeceğiz. ”
YouTube’un ürün yönetimi bölüm başkan yardımcısı Ariel Bardin, 6 nisanda yayınlandığı blog yazısında konuyu duyurmuştur. “Her şey iyi giderse, bu kanalı YPP ‘ye getirip içeriğine karşı reklam sunmaya başlayacağız. Bu yeni limitlerin hepsi bir arada yalnızca kurallar çerçevesinde oynayan içerik oluşturucuların gelir elde etmesini sağlayacaktır. ” Elbette, klon videoları yükleyenlerden bu şekilde kurallara uygun yükleme yapan gerçek youtuber ‘ları korumanın yanı sıra, bu yeni kurallar YouTube’un rahatsız edici videoları kendi platformlarında pazarlama yapan markalardan uzak tutmasına yardımcı olacaktır. Bu son haftalarda YouTube için büyük bir sorun oldu. Bardin, “Bu yeni limit bir kanalın geçerliliğini belirlemek için bize yeterli bilgi verir” diye yazdı. “Ayrıca, bir kanalın topluluk yönergelerimizi ve reklamveren politikalarımıza uyup uymadığını onaylamamızı sağlıyor.”   Ana zamanlı televizyon dünyasıyla eşitlik kazanmaya yaklaştığından, YouTube işyerinde hizmetin nasıl yapıldığı konusunda polis bir adım atıyor. Zaman, yükselen bir yaratıcı kuşağın bu yeni sınırlamalara nasıl uyum sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.
.ads in wordpress

Youtuber Nasıl Etkilenir ?

Belirtildiği üzere zaten orjinal yani tamamen kendini içeriğinizi videoyunu yüklüyor iseniz , bu haber sizi olumsuz etkilemez. Bilhakis hakkınızı yotube ‘un koruduğunu gösterir. Videolarınız kopyalanıyorsa ve bunun önüne geçemiyorsanız, bu bir çözümdür. Çünkü videonuzu kopyalayanların amacı çok izlenerek para kazanmak olduğuna göre ve artık kazanamayacaklarına göre videoyunuz kopyalamaya gerek duymayacaklardır. Siz orjinal içerik üretmeye devam edin. Takipçinizi ve izleyeniniz bol olsun !
Youtuber veya Vlogger ‘ların bir kulubü var. Türkiye ‘nin ilk Blogger Kulubü – Blogger Club Turkey Siz de üye olun, bu toplulukta yerinizi alın.

Bu yazı şimdiye kadar 925kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.