Yeni XBox-Xbox Scorpio hakkında

Read ın your language

Yeni Xbox - Xbox Scorpio hakkında
Yeni Xbox - Xbox Scorpio hakkında

Bu yazı şimdiye kadar 1143kez okundu!

Yeni XBox-Xbox Scorpio hakkında

Yeni Xbox-Xbox Scorpio hakkında bazı bilgiler sızmaya başladı. Microsoft ‘un oyun konsolu Xbox One serisinin devamı Scorpio adı ile gelecek. Xbox Scorpio, Xbox One S ‘den ve PS4 Pro ‘dan da güçlü donanıma sahip olacak.

Yeni Xbox-Xbox Scorpio hakkında
Yeni Xbox-Xbox Scorpio hakkında

Xbox One S, 4K video izlemeye imkan kılsa da 4K oyunları oynatacak donanıma sahip değil. Microsoft ‘un da yakında 4K oyunları piyasaya çıkmaya başlayacak. Playstation 3 ile Playstation 4 arasında ciddi görüntü farkı bulanlar Xbox Scorpio ‘nun 4K görüntü kalitesi karşısında eriyebilirler.

.ads in wordpress

Eurogamers haberine göre ,henüz resmi olarak doğrulanmamış durumda, Xbox Scorpio ‘nun özellikleri şöyle olacak ;

  • 6 teraflops* grafik gücünde olması bekleniyor. Ps4 Pro ‘nun 4.2 teraflops grafik gücü mevcut.
  • 8GB of DDR3 RAM
  • 32MB ESRAM
  • 12GB GDDR5
  • Tasarım olarak iyileştirme bekleniyor.

Bu teknik özelliklere ve dahası hakkında bilgilerin 11 Haziran E3 fuarında duyurulacağı kesin gözü ile bakılıyor.

*Teraflops Nedir ? (FLOPS)

 Hesaplamada, saniyedeki kayan noktalı işlem sayısı (FLOPS), kayan nokta hesaplamaları gerektiren bilimsel hesaplamalar alanında yararlı bilgisayar performansının bir ölçüsüdür. Bu gibi durumlarda saniyede talimatları ölçmekten daha doğru bir ölçümdür. Benzer terim FLOP, kayan nokta işlemi için, örneğin bir algoritma veya bilgisayar donanımı tarafından gerçekleştirilen kayan nokta işlemleri saymanın bir birimi olarak kullanılır.
Özetle ; En fazlaİşlem yapabilme sayısı ve gücünün ölçümü olarak değerlendirebiliriz.

Bu yazı şimdiye kadar 1143kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 782 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.