Yeni akıllı saatler Gear 2 ve Gear 2 Neo

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2547kez okundu!

gear-2

Gear 2 ve Gear 2 Neo olmak üzere iki farklı modelle karşımıza çıkan Samsung’un en büyük sürprizi ise akıllı saatlerde kullanılan işletim sistemi.

Tasarım anlamında modern ve estetik hatlara sahip olan cihazlar, Android’in yerine Tizen işletim sistemiyle geliyorlar. Büyük miktarda maddi yatırım ve araştırmalar sonucu Intel ortaklığıyla geliştirilen işletim sistemini daha önce NX300M kamerada kullanan Samsung, ürün yelpazesini genişleterek Google’a bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Günümüzde Tizen yüklü cihaz sayısının çok az olmasından ötürü Android’e göre kullanılabilirlik ve arayüz anlamında ne gibi farklılıkların olduğu tam anlamıyla bilinmese de, zengin uygulama ekosisteminin yer aldığı belirtiliyor. Bu durum Google’ın kendi saatini üretmesine yol açabilir. Samsung ile Google arasında sonraki dönemdeki ilişkileri zendelenecek mi acaba ?

gear2-2

Gear 2 ve Gear 2 Neo arasındaki tek fark kamera. Gear 2′de 720p video kaydı yapabilen 2MP otofokuslu kamera yer alırken, Gear 2 Neo ise herhangi bir görüntü yakalama donanımına sahip değil. Kamerayı saat kordonundan ana kasa üzerine taşıyan yetkililer, yine aynı bölümde yer alan IrLED sensör sayesinde televizyon gibi cihazlara uzaktan komut verilebilmesini sağlıyorlar. Ayrıca üst kısımdaki mikrofon ve alt bölüme getirilen yeni fiziksel buton sayesinde saatin kordonunu değiştirmek için bir engel kalmıyor.

gear2-1

DAHA UZUN PİL ÖMRÜ
Donanım anlamında en önemli iyileştirmelerin başında pil ömrü geliyor. Galaxy Gear’ın ortalama bir gün giden bataryası standart 300 mAh li-ion pille beraber 2-3 güne, düşük performansta ise 6 güne kadar çıkabiliyor. Diğer taraftan 320×320 piksel çözünürlükte 1,63 inç Super AMOLED ekran, 1 GHz çift çekirdek işlemci, 512 MB RAM, 4 GB dahili hafıza, dahili müzik çalar ve Bluetooth 4.0 bağlantı arabirimiyle üst seviye kullanıcı deneyimi sunuluyor.

.ads in wordpress

Ek olarak kalp atışlarının ölçülebilmesi için sensör, adım sayacı pedometre, ivme ölçer,jiroskop donanımlarının yanı sıra -yürüyüş, koşu, bisiklet sürme gibi- spor aktivitelerine özel spor modu yer alıyor. 36,9×58,4×10 mm ölçülerine sahip Gear 2 68 gr iken, 37,9×58,8×10 mm ölçülerindeki Gear 2 Neo ise 55 gr ağırlığına sahip.

Nisan ayında satışta olması bekleniyor.Türkiye satış fiyatının 800 TL’den aşağıya olmayacağını tahmin ediyorum.

 

Bu yazı şimdiye kadar 2547kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.